Quantcast
Channel: GREGI.NET | Multikultúrny portál
Viewing all 18869 articles
Browse latest View live

Predstavujeme TRAILER pre film Veľký zlý lišiak a iné príhody!

$
0
0

Už 13. júna do kín prinesieme francúzsky animovaný film VEĽKÝ ZLÝ LIŠIAK A INÉ PRÍHODY so slovenským dabingom.

V slovenskom znení sa tu predstavia Daniel Dangl, Roman Pomajbo, Richard Stanke, Martin Zatovič, Štefan Kožka, Tatiana Kulíšková, Dušan Szabomnohí ďalší!

trailer:

Zdroj: Asociácia slovenských filmových klubov


Luca D’Alberto Trio (Taliansko) Koncert Dolce Vitaj – Bratislava!

$
0
0

Záverečný koncert 12. ročníka talianskeho Festivalu na Slovensku „Dolce Vitaj“

Luca D’Alberto (1983) je Taliansky multi-inštrumentalista a hudobný skladateľ s pevným klasickým základom, zároveň otvorený experimentálnemu nastaveniu, ktoré ho približuje štýlu autorov, ako je Nils Frahm, Carlos Cipa, Joep Beving a Ólafur Arnalds. K obdivovateľom jeho hudby patrí Wim Wenders, Donata Wenders, Fernando Arrabal, Peter Lindbergh či Lars Von Trier.

Jeho skladby boli použité napríklad v reklame kalifornského koncernu Apple a tenisového turnaju Wimbledon, a taktiež prostredníctvom vydavateľstva CBS v televíznom seriáli „Salvation„. Pravidelne komponuje hudbu k filmom a divadelným predstaveniam, významná je jeho spolupráca s umelcami ako Michele Placido, Pippo Delbono a Giorgio Albertazzi.

https://www.youtube.com/watch?v=gC94V99z4GU

Viackrát pracoval pre Pinu Bausch Tanztheater vo Wüppertali, v roku 2013 vystupoval ako hudobník a performer v predstavení „Plattform“, ktoré vzniklo pri príležitosti 40. výročia založenia tanečného divadelného súboru legendárnou tanečnicou a choreografkou Pinou Bausch. Luca D’Alberto spolupracuje aj s filmovými a umeleckými hviezdami ako režisérom a výtvarníkom Petrom Greenawayom či s multimediálnou umelkyňou Saskiou Boddeke. V rokoch 2015 a 2017 spolupracoval na Festivale dvoch svetov v Spolete.

Federica Vecchio sa priblížila k svetu hudby ako deväťročná, keď sa začala venovať štúdiu hry na klavír a neskôr na violončelo. Navštevovala Konzervatórium sv. Cecílie v Ríme a v roku 2007 úspešne ukončila konzervatórium v Perugii. V Írsku absolvovala magisterské štúdium na Univerzite v Limericku v odbore Classical String Performances. Pravidelne hrá v rôznych formáciách v Taliansku i v zahraničí.

Simone Temporali absolvoval Konzervatórium sv. Cecílie v Ríme s vyznamenaním a pochvalou. Následne sa špecializoval na fortepiano a navštevoval zdokonalovacie kurzy v Taliansku a v zahraničí s umelcami ako Florence Millet, Pier Narciso Masi, Bart van Oort, Pierre Hantai a Emilia Fadini. Úspešne ukončil magisterské štúdium v odbore Zvukové inžinierstvo na Univerzite Tor Vergata v Ríme.

https://www.youtube.com/watch?v=gC94V99z4GU

Pamätné sú živé predstavenia tohto tria, plné dobrej hudby a energie, vrátane tých, ktoré nedávno predviedli v Elbphilharmonie v Hamburgu, v amsterdamskom Paradise, na festivale MaMa v Paríži a na Eurosonic Noorderslag v Groningene.

Luca D’Alberto Trio prichádza na Slovensko prvý krát, v rámci európskeho turné predstavujúceho nový album zoskupenia s názvom „Exile“.

Luca D’Alberto, viola
Federica Vecchio, violončelo

 Simone Temporali, klavír a syntetizátor

Vstup je voľný do vyčerpania kapacity sály.

Dĺžka koncertu: 70 minút 

Dátum: piatok 28.6.2019

Čas: Od 19:00 do 20:10

Organizátori : Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave

Miesto: Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna, Bratislava 

Zdroj: Taliansky kultúrny inštitút

Bystrík banda zaplnila trnavský amfiteáter, krstnou mamou je Adela Vinczeová!

$
0
0

Spevák Bystrík so svojou bandou krstil nové CD na Kráľovej holi v piatok 17.5.2019 vo svojom rodnom meste -Trnave. Letná záhrada Amfik Cafe bola plná fanúšikov, ktorí si prišli užiť piatkový večer.

Koncert sa začal už o 19-tej hodine predskokanom formácie Ukitas, ktorú tvoria šikovné speváčky Nikola a Tereza. Svojou charizmou a chytľavým rytmom preniesli na divákov pozitívnu energiu.

Publikum už nedočkavo čakalo na vystúpenie kapely, na ktorú sa tešili niekoľko mesiacov, vstupenky boli vypredané do mesiaca od spustenia predaja. Bystrík banda otvorila svoj koncert dobre známou skladbou ,,V pondelok doma nebudem“.

Príjemným prekvapením večera bol akt krstu CD. Krstná mama Adela Vinczeová prišla do radostnej atmosféry a dodala koncertu novú energiu, humor a nadšenie publika.

,, Bystrík banda, veľmi vám fandím, pretože sa mi páči čo robíte a okrem toho, že dobre hráte, tak z vás ide taká veľmi príjemná energia a to robí veľa. Myslím si, že to sami cítite. Takže, len tak ďalej, nech vám to hrá, ste super! Ďakujem, že som vám mohla pokrstiť album, rada aj nabudúce.“

Kapela ukončila svoj viac ako 2 hodinový koncert singlom ,,Nech to trvá“ a ako prídavok si vyše 700 členné publikum vytlieskalo skladbu ,,Prajem si“.

Priblížte si atmosféru koncertu fotoalbumom.

Najbližšie môžete Bystríka s jeho kapelou vidieť na festivale Lumen.

Nový album a viac informácií: www.bystrik.com

Zdroj: TS

Foto: Jana Eviaková

Peter Bič Project predstavujú chytľavú letnú novinku Láva v štýle reggae.

$
0
0

Úspešnej kapele Peter Bič Project sa slovenčina očividne zapáčila, pretože opäť prichádzajú so slovenskou pesničkou s názvom Láva. Okrem krásnej Viktórie s ohnivou hrivou v nej spieva aj Peter Bič. Pomalý rytmus a jemné reggae tóny vás zaručene naladia na prichádzajúce leto. Už len zobrať chladený drink a vychutnať si teplé slnečné lúče niekde na „lehátku“. Ale pozor, text pesničky je prudko nákazlivý!

Keď sa spoja šikovní muzikanti s dobrým textárom, nemôže z toho vzniknúť nič iné ako nový letný hit v podobe piesne Láva. Skupina Peter Bič Project aj tentokrát oslovila Vlada Krausza, ktorý píše pre mnohých slovenských hudobníkov. Kapele sa podarilo prepojiť veselé jamajské rytmy s jednoduchým textom, ktorý sa vám veľmi rýchlo dostane pod kožu.

„Mal som chuť urobiť niečo letné, niečo, čo dokonale zapadne do letnej atmosféry a myslím, že sa mi to podarilo. Vždy som mal veľmi rád reggae a priznám sa, že keď som bol malý chlapec,  vždy ma dokázal tento žáner veľmi vzrušiť. Myslím, že Vlado Krausz sa textom úplne trafil do hudby,“ prezradil autor hudby Peťo Bič.

Pter Bič Project - Foto celej kapely: Laura Sakáčová
Pter Bič Project – Foto celej kapely: Laura Sakáčová

Pre mnohých bude isto veľkým prekvapením spev lídra kapely Petra Biča, ktorý sa vo všetkých doterajších pesničkách venuje skôr hudobným nástrojom alebo maximálne jednoduchým vokálom. V novinke však spieva takmer v celej skladbe.

„Vždy som mal radšej miesto toho gitaristu ktorý je v pozadí a môže si pokojne vychutnávať muziku. So spevom som začal už dávnejšie. Skôr som vždy čakal na texty, ktoré mi vojdú pod kožu a ja ich budem schopný interpretovať,“ vysvetľuje Peťo svoj spevácky počin a sľubuje, že bude mať pokračovanie: „momentálne chystáme novy album, kde určite budem spievať vo viacerých „songoch“. Predtým sme v kapele skladali viacerí, ale teraz je to o tom, že keď skladám, hneď si to aj spievam. Môj spev preto prišiel nejako prirodzene. Myslím že nám s Viki sedia farby hlasu, tak sme si povedali, že to skúsime nahrať aj takto.“

Videoklip sa nakrúcal pod taktovkou Marka Procházku a okrem kapely v ňom účinkujú aj dvaja herci Patrícia Matušová a Filip Cajchan, ktorí hrajú zamilovaný párik užívajúci si letnú romantiku. Nakrúcalo sa v krásnom prostredí Pálenice Jelšovce a v okolí. Veľmi pekne pôsobia aj zábery z rozkvitnutého poľa.

Skupina Peter Bič Project prešla v poslednej dobe mnohými zmenami a keďže všetky ich nedávne skladby sa stali rádiovými hitmi, zdá sa, že im toto oživenie veľmi prospelo. Nielenže pred dvoma rokmi vymenili speváčku a do kapely nastúpila Viktória Vargová, len nedávno k nej pribudla ďalšia zástupkyňa nežnejšieho pohlavia Tina Timková, ktorá obsadila post basgitaristky. Za bubnami našiel svoje miesto Edo Kiss a ich novým klávesákom je Rasťo Bóroš, ktorý v závere minulého roka vystriedal Zoliho Tótha. Po dlhých rokoch z kapely odišiel Ivo Bič a súčasťou stálej zostavy je už tretí rok aj multiinštrumentalista Fero Jano, ktorý hrá na husle, akordeón, guitalele a vlastne čokoľvek, čo je aktuálne potrebné.

 „Toho roku prišli do kapely nove tváre, s ktorými tá chémia zafungovala okamžite. Mám pocit, akoby sme začali úplne od začiatku, čiže je tam strašná chuť po hraní, zábave a skladaní nových vecí. Prišiel ku nám bubeník Edo Kiss, na basu pribudla skvelá basistka a klaviristka Tina Timková, na klávesy zase hrá Rasťo Bóroš. Samozrejme sú to muzikanti, ktorých už dlhšiu dobu sledujem a veľmi ma potešilo, že prijali pozvánku do kapely.“ vyslovil pochvalu novému osadenstvu kapely Peter Bič.

O tom, že to súčasnej kapele Peter Bič Project spolu mimoriadne pristane sa môžete presvedčiť najmä na ich koncertoch, ktorých majú počas tohto obdobia neúrekom. Vystupujú najmä na rôznych obecných slávnostiach, hodoch, festivaloch, firemných či súkromných akciách a ich koncertný kalendár na leto sa postupne zapĺňa.

Zdroj: TS

Hooverphonic prichádzajú s jedinečným hudobným filmom k singlu Looking For Stars!

$
0
0

Belgickí Hooverphonic vydali pod taktovkou londýnskeho režiséra Matthiasa Lebeera krátkometrážny hudobný film k svojmu singlu Looking For Stars. Vzhľadom k tomu, že má kapela už nejakú filmovú spoluprácu za sebou, napríklad Bertolucciho Stealing Beauty, k spoločnému projektu s Matthiasom Lebeerom dospeli prirodzeným vývojom.

„Kapela mi nechala úplne voľnú ruku pri spracovaní námetu, ktorý som napísal. Bolo to mimoriadne kreatívne partnerstvo. Natáčali sme kúsok od Atén, na starom opustenom letisku. Jedli, spali, pili, tancovali a tvorili sme tam spolu 24 hodín denne. Je to vnútrozemská oblasť, v ktorej máte pocit, že vstupujete do sveta, čo má viac ako len tri dimenzie. To bol priestor, do ktorého sme chceli diváka od začiatku vtiahnuť,“ hovorí Matthias.

Vo videoklipe sa skupina po vystúpení vydáva na misiu s cieľom dať si posledný drink, ale narazia na divokú párty na púšti a všetko naberie šialené obrátky. Snímka sa nesie v „Tarantinovskom” štýle – od policajných nájazdov až po vraždu. Hooverphonic sa, ako to už u nich býva zvykom, orientujú na módu. Krásne, unikátne tvary a látky boli kľúčovým prvkom estetiky filmu, čo sa prenáša až do poslednej scény, v ktorej doslova zo všetkého pokojne odkráčajú po móle so vztýčenými hlavami a zápästiami v putách. Aby všetkému dodali zmysel pre futurizmus, internacionalizmus a inakosť, kostýmy účinkujúcich sú jedinečnými kúskami mladých gréckych dizajnérov pochádzajúcich z dielne prestížnej akademickej návrhárky Viny Neofotistou.

Kapela tvrdí, že album Looking For Stars je na mieru vytvorený playlist. Každá skladba rozpráva svoj vlastný jedinečný príbeh. „Dej singlu Looking for Stars opisuje výzvy mladosti: konflikt medzi slobodou a prispôsobením sa a miestom, na ktoré to vedie. Chceli sme nájsť spôsob, ako vtiahnuť poslucháča do centra tohto psychologického víru. Sme posadnutí filmami, preto sme si povedali, že sa pokúsime vyrozprávať tento príbeh prostredníctvom kombinácie filmu a hudby. S Matthiasom sa nám pracovalo dobre už v minulosti pri tvorbe proma pre “One Two Three”. Je koncepčný a divoký zároveň a bol perfektnou voľbou pre tento snímok.“

Hooverphonic sa v rámci svojho európskeho turné naživo predstavia už 15. októbra v bratislavskom Ateliéri Babylon. Fanúšikovia tak budú mať možnosť vypočuť si ich na Slovensku po dlhých jedenástich rokoch. Predkapelu im budú robiť minuloroční víťazi Radio Head Awards v kategórií Objav roka, slovenská skupina Don’t Trust Butterflies.

Udalosť na FB: www.facebook.com/events/841515356182248/

Vstupenky: www.ticketportal.sk/event/Hooverphonic?fbclid=IwAR3xHftW0kZUdZSfFLk0sTzLOHRiMbl1VOzJZIENZCvFbrR4fdcpFhps1dE

Hooverphonic je belgická popová skupina, ktorá sa dostala do povedomia vďaka prvkom náladovosti vo svojej hudbe a hravému narábaniu s trip-hopom v polovici 90tych rokov. Odvtedy sa zvuk kapely do značnej miery vyvinul do podoby psychedelických, popových a orchestrálnych prvkov. Ich piesne sa objavili v mnohých reklamách, ale aj vo filmových a televíznych soundtrackoch a majú slušnú fanúšikovskú základňu naprieč celým svetom. Najúspešnejší sú v rodnom Belgicku. Počnúc Blue Wonder Power Milk (1998), sa všetky ich albumy (vrátane kompilácií a živých nahrávok) dostali do Top 10 výberu hitparád a päť z nich dosiahlo prvé miesto.

Hooverphonic sa vrátili v roku 2016 so skladbou In Wonderland, ktorá bola v Belgicku ďalším číslom jeden. Po tom, čo sa v roku 2018 stala speváčkou skupiny Luka Cruysberghs, vydali desiaty štúdiový album s názvom Looking for Stars, ktorý si môžete vypočuť na umusicsk.lnk.to/LookingForStarsAlbum

Napísala: Gabriela Chromeková

Zdroj: Universal Music

Stačilo by Vám k životu iba 100 vecí? Toto leto príde do slovenských kín film o životnom minimalizme.

$
0
0

“Človek žijúci v dnešnej dobe vlastní približne 10 000 rôznych vecí. Na rozdiel od nás, naši prastarí rodičia si podľa prieskumov vystačili v priemere s 57mimi vecami, našim starým rodičom stačilo k životu 200 vecí a generácia našich rodičov vlastnila v priemere okolo 600 vecí,” tvrdia tvorcovia nového filmu 100 vecí, ktorý vstúpi do slovenských kín v júli tohto leta.

“Aký by bol váš život, ak by ste sa zo dňa na deň vzdali všetkých svojich vecí?”pred túto otázku postavili svojich dvoch hlavných hrdinov Toniho a Paula…

Toni (Matthias Schweighöfer) a Paul (Florian David Fitz) sú kamaráti od detstva. Spoločne šéfujú megaúspešnému start-upu, ktorý im umožňuje žiť si každý deň v pohodlí a luxuse. Toni miluje svoj kávovar. Paul zbožňuje svoj smartfón. Toni by sa rozhodne neobišiel bez tabletiek na rast vlasov. Paul si nedokáže predstaviť život bez Amazonu, Siri a svojich supermódnych tenisiek. Obaja kamaráti medzi sebou každý deň bojujú o to, kto je väčší frajer.

100 dní – 100 vecí

Všetko sa zmení v jedno ráno, kedy sa zobudia po nočnej párty so svojimi zamestnancami nahí na zemi v úplne prázdnom byte iba s kľúčmi okolo krku. Vzápätí obaja zisťujú, že sa práve začína  prvý deň ich 100-dennej  stávky, ktorú počas včerajšej divokej žúrky uzavreli. Na 100 dní sa vzdali všetkého, čo vlastnili. Každý deň o polnoci si môžu vziať späť len jednu zo svojich vecí, ktoré im kolegovia na 100 dní presťahovali do dvoch skladov. Počas 100 dní navyše nemôžu vôbec nakupovať a aby bola stávka ešte napínavejšia, ten, ktorý sa vzdá alebo sa pokúsi podvádzať, musí rozdať svoj 50%-ný podiel vo firme medzi zamestnancov…

Vlastníme naše veci my alebo vlastnia v skutočnosti veci nás? 

Každodenný život sa pre Toniho a Paula, ktorí povzbudení alkoholom, prisahali, že 100 dní bez konzumu pre nich nebude problém, zrazu stáva nesmierne komplikovaný, a zároveň neuveriteľne jednoduchý.

V prvý večer po uzavretí stávky utekajú nočným mestom, aby si mohli zo skladov vziať o polnoci prvú vec. Na scénu prichádza otázka, čo potrebuje najviac človek, ktorý nič nemá, uprostred noci v zasneženom zimnom Berlíne? O slovo sa hlási pud sebazáchovy. Toni si vyberá spacák, Paul si berie kabát…   

“Život bez vecí “ privádza hrdinov do plejády nečakaných a vtipných situácií. Jednu z nich zažije Toni, keď sa rozhodne pozvať na rande tajomnú Lucy (Miriam Stein), ktorú obaja stretávajú ako  “susedku” pri skladoch. Ako sa ale pripravíte na rande, keď si nemáte čo obliecť a nemáte za čo dámu pozvať na večeru? Toni situáciu vyrieši po svojom a rande absolvuje bez nohavíc…

Komédia inšpirovaná vysoko aktuálnou a diskutovanou témou životného minimalizmu prináša nielen komické situácie. Ukazuje tiež okamihy, vedúce diváka k myšlienke, ktorú si snímkou kladú samotní tvorcovia: Čo človek naozaj potrebuje k životu? Vlastníme naše veci my alebo vlastnia v skutočnosti veci nás? 

Nový spôsob života postupne stavia v očiach oboch hlavných protagonistov otázku čo a ako veľa je pre život človeka naozaj dôležité do celkom nového svetla…

Snímka inšpirovaná skutočným príbehom Fína Petri Luukkainena

Scenáristom a režisérom komédie je Florian David Fitz, ktorý si zároveň zahral jedného z hlavných hrdinov, Paula. Na konte má úspešné filmy Najkrajší deň a Vincent ide k moru. V úlohe Toniho uvidíme  Matthiasa Schweighöfera, ktorého  poznáme z drámy Kursk, či krimi komédie Ako napáliť Banku

Florian David Fitz sa pri písaní scenára snímky 100 vecí inšpiroval experimentom, ktorý postúpil fínsky filmár Petri Luukkainen pri nakrúcaní svojho dokumentárneho filmu „My Stuff“ (2013). Ten si uvedomil, že počas troch rokov po rozchode s priateľkou nakupoval a zbieral veľa materiálnych vecí. Jedného dňa si položil otázku, či ich naozaj potrebuje alebo či si kupuje veci len ako náhradu za lásku, ktorá mu v živote chýba. Aby našiel odpoveď, zbalil všetko, čo mal, do skladu v Helsinkách a počas jedného roka si každý deň vzal späť iba jednu vec.

Keď ho neskôr kontaktoval Florian David Fitz, bez váhania mu dal povolenie na inšpiráciu scenára svojím príbehom, pretože sa potešil, že jeho experiment ožije na kinoplátne opäť; po dokumente My Stuff tentokrát v podobe celovečerného filmu 100 vecí.

 Snímka 100 vecí sa nakrúcala 36 dní v apríli a máji 2018 prevažne v Berlíne a v strednom Nemecku. Posledná, 36-ta klapka padla 23. mája 2018, teda presne pred rokom.

Do slovenských kín uvedie film s českým dabingom 18. júla 2019 distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia. 

 Zdroj: TS

Americká skupina Our Last Night to po prvýkrát rozbalí na Slovensku, stretneme sa 3. júla v klube MMC!

$
0
0

Americká post-hardcorová skupina Our Last Night vyráža na európske turné a po prvýkrát sa predstaví aj na Slovensku. Rodáci z New Hampshire zahrajú 3. júla v Majestic Music Clube. Our Last Night si so sebou privezú aj dvoch špeciálnych hostí, ktorých organizátor predstaví postupne. Za predkapelu z domácej scény si Američania vybrali fanúšikmi obľúbenú metalcorovú partičku Landless.

3. júla vypukne v bratislavskom klube MMC post-hardcorová žúrka! Slovenským fanúšikom sa po prvýkrát predstaví americká kapela Our Last Night. Američania sa predstavia s novým album, ako aj s hitmi z posledných albumov.

„Tešíme sa na našu prvú návštevu Slovenska. Od mnohých kamarátov sme počuli, že tu je tu veľa hudobných fanúšikov, tak sa nevieme dočkať. Príďte všetci a zažite našu šou!“ pozýva Trevor Wentworth.

Kapela sa preslávila coververziami. Do svojej podoby prerobili hity hviezd ako Miley Cyrus, Selena Gomez, Justin Bieber alebo One Direction. Our Last Night vznikli v roku 2004, v roku 2007 sa vydali na prvé turné. Ich vokalista mal vtedy len 13 rokov! Kapelu tvoria spevák a gitarista Trevor Wentworth, jeho brat Matt Wentworth, gitara, klavír, spev, basgitarista Alex „Woody“ Woodrow a na bicie hrá Tim Molloy.

„Hranie pred publikom je najzábavnejšou časťou hudobného života. Je vždy skvelé, keď sme schopní zdieľať našu vášeň a pracovať s ľuďmi na živom vystúpení. Naposledy, keď sme hrali v Kolíne, tak sme zažili našu najväčšiu šou v Európe, bolo to fantastické. Naši fanúšikovia nám vždy prinášajú veľkú pozitívnu energiu, takže si to užívame…“ teší sa Trevor Wentworth.

Nenechajte si ujsť nadupaný večer s americkou kapelou Our Last Night 3. júla v Majestic Music Clube. Za predkapelu si vybrali slovenskú skupinu Landless. Mladí chalani z okolia Žiliny hrajú moderný post-hardcore a metalcore. Ich hudbu zdobí poriadna dávka energie, pestrá a úderná rytmika a technická vyspelosť. Vstupenky si môžete kúpiť tu https://www.ticketportal.sk/event/OUR-LAST-NIGHT-Landless-Special-GuestsMMC?iframe.

Zdroj: NK Factory

BARBORA POLÁKOVÁ a EVA SAMKOVÁ skotačí v novém klipu Poď si.

$
0
0

Oblíbená česká zpěvačka a herečka Barbora Poláková hází do placu již pátý videoklip ke svému loňskému, vřele přijatému albu ZE.MĚ. Pětinásoná laureátka Cen Anděl se při jeho natáčení dala dohromady s o nic méně oblíbenou českou olympijskou vítězkou Evou Samkovou a společně natočily rozjetý a veselý klip k tepající funky skladbě Poď si, jemuž na – pro Polákové videa typické – originalitě přidává i exotické prostředí ostrovů Bali a Lombok.

Aby toho nebylo málo, Samková kromě sportovního talentu prokázala i talent pěvecký a píseň společně s Polákovou také nově nazpívala! Poď si tak nyní vychází v nové verzi a mixu i jako speciální digitální singl. Na klip se podívejte zde: http://y2u.be/2vPeHf1ulKI

„Že je Eva talentovaná kromě jiných věcí i na zpěv, jsme zjistili až při natáčení. Před tím jsme se neznaly, takže jsem netušila, že tak pěkně zpívá. A když jsme něco spolu halekaly, tak mě to napadlo. Chvilku se rozmýšlela a pak řekla, že to zkusíme a uvidíme,“ vysvětluje Poláková, jak došlo na to, že si renomovaná snowboardistka vyzkoušela i roli zpěvačky.

Klip natočili Poláková se Samkovou společně s kameramanem Tomášem Moravcem (podílel si i na předchozím videoklipu Sami dva: http://y2u.be/FzA9Nt5jGW0) během jednoho týdne na Bali a Lomboku.

Pořád jsem měla pocit, že by se v tom klipu mělo surfovat. Já to dřív několikrát zkoušela, a zjistila jsem, že při tom nemyslím na nic jiného. Což je dost příjemné a osvobozující. Zároveň ta písnička má v sobě takovou trošku nehecující myšlenku když ti něco nejde, je to jedno, hlavně, že tě to baví. A ukázalo se, že spojení s Evkou je úplně přesně to pravé, protože Eva umí všechny sporty, o kterých jsem já vždy jen snila. Tak jsem si to moc užívala,“ říká k výběru exotické destinace čerstvá držitelka Cen Anděl 2018 v kategoriích Videoklip roku (2-8-5: http://y2u.be/ys8VwzeG3SI) a Sólová interpretka roku.

Zároveň ale upozorňuje, že aktuálním klipem výčet videí k albu ZE.MĚ zdaleka nekončí. V dohledné době by se měly dočkat také písně Kdyby a Na potom. Detaily si sice zatím nechává pro sebe, ale už teď je jasné, že si populární zpěvačka a herečka opět vymyslí něco speciálního. A totéž se dá jistě očekávat i od jejího podzimního koncertního turné (kompletní výčet všech zastávek  najdete níže), jehož pomyslným vrcholem bude 26. října  koncert v pražském Foru Karlín. Kdo ví, třeba dorazí na hostovačku i Eva Samková…

BARBORA POLÁKOVÁ TOUR 2019
04. 10. 2019 – Zábřeh, KD
05. 10. 2019 – Opava, KD Na Rybníčku
09. 10. 2019 – Pardubice, IDEON
11. 10. 2019 – Olomouc, Sklub
12. 10. 2019 – Ostrava, Garage
18. 10. 2019 – Český Krumlov, Městské divadlo
19. 10. 2019 – Strakonice, Dům kultury
20. 10. 2019 – Plzeň, Měšťanská beseda
26. 10. 2019 – Praha, Forum Karlín
01. 11. 2019 – Jihlava, SOUL
02. 11. 2019 – Brno, SONO Music Club
07. 11. 2019 – Ústí nad Labem, Dům kultury
09. 11. 2019 – Jablonec, Club WOKO
15. 11. 2019 – Litomyšl, Music Club Kotelna
16. 11. 2019 – Litomyšl, Music Club Kotelna

Zdroj: SUPRAPHON a.s.


Štvrtý ročník Zvuk for Štiavnica predstaví to najzaujímavejšie zo súčasnej európskej hudby.

$
0
0

Nové tváre, ale aj ostrieľaní hráči domácej a európskej scény! Štvrtý ročník hudobného festivalu Zvuk for Štiavnica prináša aj tento rok prierez toho najzaujímavejšieho zo žánrov jazz, fusion a crossover. Hudobný maratón v najkrajších zákutiach Banskej Štiavnice sa uskutoční v dňoch 21.-23. júna.

„Symbolom tohto ročníka je číslo štyri. Štvrtý ročník pod týmto názvom, štyri strany štvorca vo vizuáli festivalu, ale aj štyri svetové strany z ktorých pricestujú nielen naši hudobníci, ale aj návštevníci tohto obľúbeného slovenského hudobného podujatia,“ vysvetľuje organizátorka Saša Pastorková. Napriek tomu doplňuje, že počet koncertných priestorov sa rozšíri až na päť zaujímavých miest, kde si tohto roku môžu fanúšikovia vychutnať hudobný zážitok. „Fantastické, jedinečné, originálne, dýchajúce históriou, voňajúce starobou aj novotou. Proste štiavnické. Kultúrne centrum, Archanjel caffe bar, Art Cafe, Evanjelický kostol či lapidárium Starého zámku. Kto ich nenavštívil akoby ani nebol v Štiavnici. V Meste kultúry sa toho deje veľa a my pridáme ešte viac,“ uzatvára Pastorková.

Počas prvého štvrtkového večera sa predstaví talentovaný český kontrabasista Tomáš Liška. V rámci oceneného projektu Invisible World prinesie do Štiavnice prvky jazzu, komornej hudby a world music zo stredomorských a juhovýchodných regiónov európskeho kontinentu. V rovnaký deň vystúpi aj mladá synthpopová skupina z Bratislavy Gladia Moony (Archanjel caffe bar) so svojou víziu futurizmu, objavovania zvuku, nových hudobných možností, technológií, ale aj nástrojov.

Piatkový program začne v sakrálnych priestoroch Evanjelického kostola. Výraz a hudobný jazyk huslistky, speváčky a skladateľky Miriam Kaiser spája klasickú eleganciu a krásu s moderným experimentálnym umením, inšpirovaným ľudovou melodikou. V rámci festivalu predstaví svoj posledný album Tanec strún (2018). Momentom spojenia hudby a umeleckého objektu bude performatívny projekt Dzurek/Stroon: Bdelosť (Evanjelický kostol), ktorý prepojí dvoch renomovaných umelcov z hudobného i výtvarného sveta.

Tvorba akordeonistu Maria Batkovica (Kultúrne centrum) je náročná, hypnotická a grandiózna. Rodák z Bosny a Hercegoviny, v súčasnosti žijúcu vo Švajčiarsku, predstaví na Slovensku svoju jedinečnú symfonickú víziu a podľa organizátorov bude nepochybne jedným z vrcholov festivalu. Večer uzavrie vystúpenie dvoch hudobníkov a priateľov z dvoch hudobných svetov. Katarína Korcek, Jerguš Oravec a ako hosť slovenská bluesová stálica Silvia Josifoska (Art Cafe).

Sobotný program začne novinkou, ktorou je hudobná siesta. Koncert, ktorý si organizátori pripravili pre návštevníkov zadarmo v poobedňajších hodinách, sa uskutoční v netradičných štiavnických priestoroch. Tento rok to bude vystúpenie projektu Musica Medica v lapidáriu Starého zámku. Duo Rami Shaafi a Boris Čellár vám dokáže, že hudba má liečivé schopnosti. Do open-air priestoru medzi hradbami prinesú zvukové odkazy, ktoré majú pôvod v tradícii pôvodných obyvateľov našej planéty, spájané so súčasnými piesňovými formami, harmóniami a pulzom dnešnej doby.

Spievajúca violončelistka Dorota Barová, hráč na basklarinet, sopránsaxofón či slnečný bubon Pavel Hrubý a spievajúci perkusionista a elektronický mág Tomáš Reindl (Kultúrne centrum) prevedú poslucháčov pôsobivou cestou zvukov, naprieč európskymi i exotickými krajinami.

Album Antiquity predstavia vo večerných hodinách na Starom zámku traja renomovaní svetoví muzikanti Csaba Palotaï (gitara, kompozície), Steve Argüelles (bicie) a Rémi Sciuto (saxofón), ktorí našli spoločný jazyk v spájaní komorného jazzu, rocku i vyzretej muzikantskej improvizácie. Nasledovať bude rakúske sláčikové duo BartolomeyBittmann, ktorých hudobné kombinácie jazzu, funku a tanga okorenené rockovou energiou sú dôkazom toho, že aj inštrumentálna hudba dokáže zdvihnúť poslucháčov zo stoličiek.

Záver festivalu odpália zástupcovia domácej scény Ľudové Mladistvá (Kultúrne centrum). Zoskupenie zaujalo po prvýkrát na Bratislavských jazzových dňoch v roku 2016. Krátky hudobný set vtedy kapelu doslova katapultoval z béčkového Pódia mladých talentov na hlavný stage, ktorému dovtedy trónili len veľké renomované hviezdy. V priebehu dvoch rokov sa zoznam úspechov a výhier ocenení Ľudových Mladistiev len predĺžil a ich odvážna kombinácia jazzu a tradičnej ľudovej hudby si získava srdcia nielen kritiky, ale aj širokej verejnosti.

Saša Pastorková upozorňuje, že festival dáva priestor aj mladým talentom: „Každé ráno počnúc piatkom a končiac nedeľou predstavíme jednu výnimočnú začínajúcu kapelu. V piatok to bude Agi Hlavenková band, výrazná speváčka a pesničkárka so svojou kapelou, v sobotu čoraz známejšie jazzové trio Szabó / Turcerová / Fiala a nedeľa ráno bude patriť výraznému medzinárodnému duu, gitara a spev DUSKA – Kazai Ági & Štefan Uhriňák. Jazzové raňajky sú pre všetkých návštevníkov zadarmo s príjemným bonusom vône rannej kávy, croissantov a slnečnej terasy Art Cafe s atmosférou Montmartru v Štiavnici,“ uzatvára.

Web
FB fun page
FB event
Predpredaj: tootoot.sk

Zdroj: Zvuk for Štiavnica

Autentický Kurt Vile a nespoutaní The Violators v MeetFactory!

$
0
0

Dlouhé hlasy, elektrická kytara. Všudypřítomná nostalgie, typicky ležérní hlas, příběhy popírající fyzikální zákony a tóny rezonující s psychedelií šedesátých let. Kurt Vile, americký písničkář a důležitá postava indierocku, se s novým albem Bottle It In vrací do Prahy a smíchovské továrny 20. června 2019.

Bottle It In (2018) přichází po společném albu s Courtney Barnett a navazuje na sólová: tichou krásu Smoke Ring for My Halo (2011), hřejivou nostalgii Wakin on a Pretty Daze a bezprostřední upřímnost b’lieve i’m goin’ down (2015). Aktuální album je tou nejniternější výpovědí, shrnuje jedna z recenzí, zprávou o lásce, ztrátě a vším mezi tím, dodává druhá, nahranou v průběhu posledního turné. V opulentních skladbách se neztrácí křehkost výpovědí a stávají se ideálním soundtrackem rozervanců cestujících po Road 66.

Vile patří k etablovaným tvůrcům, jemuž se dostává na alternativní scéně vzácného uznání, a to jak od mladší generace (koncertoval s Dinosaur Jr., Flaming Lips), tak té starší (anebo Cyndi Lauper, Neilem Youngem či Johnem Calem). Počátek tohoto hudebníka je příběhem přátelství a rivality, pojící se s Adamem Granducielem neboli The War on Drugs. Té byl po určitou dobu Vile součástí a Granduciel zase na oplátku součástí Violators. Zvučnými jmény jako Cass McCombs, Kim Gordon či Stella Mozgawa (Warpaint) se obklopuje i na sedmém albu, to vyšlo opět u Matadoru.

Ve svém vyprávění je Vile výsostně osobní a obdivuhodně upřímný. V textech se odhaluje, s rozvahou tu a tam něco utrousí – třeba že trpí nediagnostikovanou poruchou nedostatku pozornosti, že kolabuje pod náporem stresu, že se mu jeví svět stejně krásný a směšný jako občas naprosto hrůzostrašný –, aby se vzápětí skryl zpátky za nespoutanou kštici, nechal své nedořečené příběhy vyznít. Ve svém projevu sebejistý, zároveň tak ale kolikrát vůbec nepůsobí. „Už jen jeho působení na pódiu je záhadou,” nastiňuje se během rozhovoru s The New York Times, kteří jej označují za emisara undergroundu pro mainstream. „Sice se skrývá, jeho hudba je ale naléhavě přítomná.”

Kurt Vile se do Prahy vrací po šesti letech. Během neskutečně uvěřitelného vyprávění o tom, jak snadné je dělat hudbu, mu bude ve čtvrtek 20. června ve smíchovské továrně za zády stát trojice The Violators. Před nimi vystoupí producent a vizuální umělec Jorge Elbrecht, jehož magazín Stereogum označil za předního inovátora indierocku. Tvoří pod několika jmény, záleží pouze na žánru, v němž se zrovna pohybuje, a měl co dočinění se jmény jako Ariel Pink, Sky Ferreira či Wild Nothing.

meetfactory.cz/kurt-vile-the-violators-us
kurtvile.com​
facebook.com/kurtvileofphilly​
jorgeelbrecht.bandcamp.com

Předprodej:
550 Kč na meetfactory.cz
550 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
650 Kč na místě

Zdroj: MeetFactory

Hilaris Chamber Orchestra oslávia 5. výročie vydaním debutovej nahrávky.

$
0
0

Koncert Hilaris Chamber Orchestra v Moyzesovej sieni dňa 26. mája 2019 o 18:00 v Bratislave bude oslavou 5.výročia založenia a zároveň poďakovaním všetkým, ktorí pri orchestri stáli počas 5 rokov. Zároveň na koncerte orchester pokrstí svoje debutové CD Tchaikovsky – Shostakovich, ktoré vychádza vo vydavateľstve Real Music House.

 „Debutové CD Tchaikovsky – Shostakovich je pre nás výnimočné nielen preto, že je to naše prvé CD, ale aj preto, že sme druhý orchester na svete, ktorý nahral Šostakovičovo 2. sláčikové kvarteto A dur op. 68 v orchestrálnej úprave. Oslovili sme zástupcov Šostakovičovej rodiny, aby nám dovolili spraviť si vlastnú úpravu tohto nádherného diela. Toto CD je charakteristické tým, že sme v ňom šli za hudbou, frázami, nie za technickou dokonalosťou. Nechceli sme ho nahrávať po taktoch, aby bolo presné, čisté a vyumelkované, ale aby sme vyjadrili hlboké posolstvo dvoch ruských géniov, ktorí v živote veľmi trpeli, čo je asi údelom génia. Dovolím si tvrdiť, že práve vďaka tomu je ich hudba tak krásna, dokonalá a nadčasová… Chlapci z vydavateľstva Real Music House vedia, čo je dynamika, farba, fráza, atmosféra a toto pri skladateľoch ako boli Čajkovskij a Šostakovič, musí byť zachytené. Je to nahrávka plná silných emócií, vášne, smútku, ale aj nádeje a radosti… Veríme, že zasiahne srdce poslucháča doma i v zahraničí,“ opisuje debutové CD Alan Vizváry, zakladateľ a líder Hilaris Chamber Orchestra.

Na koncerte k 5.výročiu orchestra zaznejú virtuózne a príťažlivé diela od svetových skladateľov – P.I. Čajkovského, B. Bartóka, P. Warlocka a slovenského skladateľa L. Kupkoviča. „Pri zrode nášho orchestra si zakladajúci členovia stanovili pevnú víziu, ktorou je uvádzať to najlepšie z vážnej hudby, tvoriť a interpretovať hudobné diela tak ,ako to autor chcel , a dať ľuďom na koncertoch nevšedný zážitok. Krásna hudba , ktorá zaznievala počas našej 5 ročnej existencie na našich všetkých koncertoch je najmä výsledkom dlhoročnej snahy o túto víziu,“ uvádza Anežka Kara, manažérka Hilaris Chamber Orchestra. Na záver slávnostného koncertu sa uvedie do života debutové CD Hilaris Chamber Orchestra: Tchaikovsky – Shostakovich, ktorého vznik sčasti zafinancoval Fond na podporu umenia a Hudobný fond. Profilové CD vychádza vo vydavateľstve Real Music House. Koncert z verejných zdrojov podporil  Fond na podporu umenia a Staré mesto Bratislava.

Viac informácii o CD nájdete na nasledujúcom odkaze:
http://www.realmusichousestore.com/index.php?route=product/product&path=33&product_id=124

ZDROJ: REAL MUSIC HOUSE

Na Ródeo Muráň sa môžete stať majstrom Slovenska v jazde na elektrickom býkovi!

$
0
0

Ródeo Muráň predstavuje na 27-om ročníku novinku! Na najstaršom a najväčšom ródeu v Európe sa budú konať Majstrovstvá Slovenska v jazde na elektrickom býkovi! Do súťaže sa môže prihlásiť každý, kto má dostatok odvahy! Príďte si vychutnať krásu tátošov a umenie ich jazdcov do Muráňa 19. až 20. júla. Okrem ródeo súťaží sa môžete tešiť na koncerty kapiel  Tublatanka, Polemic, Heľenine oči, Adam Ďurica, U.K.N.D., Lenka Filipová a Žobráci.

Pravidlá Majstrovstiev Slovenska v jazde na elektrickom býkovi sú veľmi jednoduché a pre všetkých maximálne vyrovnané a férové.

„Elektrický býk je riadený automatickým programom, takže ho neobsluhuje a neovláda človek. Preto je to maximálne férové voči všetkým súťažiacim. Súťaží sa v troch kolách. Prvé kolo je najľahšia úroveň. Všetci, ktorí sa udržia na elektrickom býkovi a nespadnú, postupujú do ďalšieho kola. Tí, ktorí sa neudržia, automaticky vypadávajú zo súťaže. Druhé kolo je už ťažšia úroveň a do tretieho kola postúpi presná polovica súťažiacich s najlepšími časmi. Druhá polovica vypadne a končí. Tretie kolo je už samotné finálové kolo. Víťazom sa stane ten, kto sa udrží najdlhšie na elektrickom býkovi,“ vysvetľuje organizátor podujatia a šéf agentúry 4 PUBLIC PROMOTION Peter Balogh.

Do súťaže sa môže zaregistrovať každý priamo na mieste akcie. Registračný stan bude viditeľne označený a umiestnený neďaleko elektrického býka, na ktorom sa bude súťažiť.

„Súťažiacich v podstate nehodnotí nikto, všetko je o ich šikovnosti, a čase, ako dlho sa udržia na elektrickom býkovi. Čas sa stopuje a je jedinou a rozhodujúcou veličinou v tejto súťaži,“ konštatuje organizátor Peter Balogh.

Ródeo Muráň je ródeo pod hlavičkou SAWRR – Slovenska Asociácia Western Ridingu a ródea a NBHA Slovakia – National Barrel Horse Asscociation.

„Členovia týchto asosciacii sa prihlasujú na preteky bez dalších poplatkov- okrem štartovných. Po zaplatení tzv. „hosťovačky“ sa môže na majstrovstách zúčastniť aj člen, ktorý nemá zaplatené členské v spomínaných asociáciách. Hosťovačka je poplatok, ktorý sa určí asociáciou a po jej zaplatení môže pretekať aj nečlen s nárokom na výhru ale bez nároku bodov do šampionátu,“ dodáva Peter Balogh.

 

Tento rok to na muránskom ródeu roztočia legendárna Tublatanka, Polemic, Heľenine oči, Adam Ďurica, U.K.N.D., Lenka Filipová a country kapely Žobráci a Kentucky Jack. Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú stanovať, je pripravené stanové mestečko, a pre ostatných návštevníkov sú k dispozícii dve veľké záchytné parkoviská. Nenechajte si ujsť najlepšie a najstaršie ródeo v Európe pre všetky vekové kategórie. Program je zostavený tak, aby si všetci našli svoj obľúbený žáner. Vstupenky na Ródeo Muráň si môžete kúpiť v sieti Ticketportal
https://www.ticketportal.sk/event/RODEO-MURAN-2019. Všetky informácie nájdete na https://www.rodeomuran.sk/

Ródeo Muráň 19. – 20. júl 2019

Piatok 19.7. 2019
Kentucky Jack
Žobráci
Adam Ďurica
U.K.N.D.

Sobota 20.7. 2019
Ródeo súťaže
Horehronskí chlopi
Cassovia Country Dancers.
Lenka Filipová
Polemic
Tublatanka
Heľenine oči

Zdroj: NK Factory

Vladis a Celeste Buckingham sa opäť spojili. Výsledkom je novinka Používam hlavu.

$
0
0

V roku 2016 priniesli raper Vladis a speváčka Celeste Buckingham úspešnú kolaboráciu Taký nejsom (Hatesong), ktorý má dnes na Youtube už viac ako 2 milióny vzhliadnutí. Dnes dvojica umelcov predstavuje ďalší zo svojich hudobných featuringov, singel a videoklip Používam hlavu.

Vladis a Celeste Buckingham sa vracajú s ďalšou vydarenou spoluprácou. Track s názvom Používam hlavu oficiálne vyšiel v decembri minulého roka na Vladisovom piatom štúdiovom albume Inferno. Hoci má skladba čisto slovenský text, je výsledkom medzinárodnej spolupráce – hudobne totiž novinku zastrešil americký producent Mantra a o texty sa už ako zvyčajne postarali Vladis a Celeste.

„Táto skladba reprezentuje odkaz celého albumu Inferno – používam hlavu na to, aby som sa vedel správne rozhodnúť, a aby som nestratil vlastnú tvár,“ tlmočí Vladis posolstvo svojho najnovšieho singla a vzápätí dodáva, že voľba speváčky do tohto featuringu bola pre neho jasná a jednoduchá: „Ako hosťa som si pozval Cel, ktorú považujem za jednu z najlepších speváčok na Slovensku. Ďakujem jej za to, že k tracku prispela svojím talentom a celkovým prístupom.“ 

„Veľmi sa teším, že sme sa s Vladisom po rokoch opäť spojili a vytvorili túto spoluprácu. Nahrávanie singla aj nakrúcanie klipu som si užila, pretože s Vladisom už nie sme len kolegovia na scéne, ale aj kamaráti a práca s priateľmi je vždy príjemnejšia. Táto skladba je jedna z mojich srdcoviek, pretože v nej spievam o sebe a o svojom nekonečnom boji o to byť sama sebou,“ hovorí na margo svojej najnovšej hudobnej spolupráce Celeste, ktorá sa v tejto novinke opäť prezentuje v slovenčine, ako už aj v minulosti v singli Alica z ríše divokých či v slovenskej verzii soundtracku k rozprávke Láska na vlásku. 

Videoklip k singlu Používam hlavu vznikal v dvoch krajinách – jedna časť na španielskom ostrove Malorka a druhá časť na Slovensku, pri hrade Devín. Unikátnosť mu dodáva fakt, že jeho finálna podoba je výsledkom spoločnej práce dvoch režisérov Dušana Krajčoviča a Martina Mika. Zatiaľ čo Dušan sa postaral o výrobu a kameru, Martin zastrešil postprodukciu a následný strih videoklipu. 

Ako Vladis prezrádza na záver, po skladbe Používam hlavu plánuje postupne zverejňovať videoklipy aj k ďalším singlom z albumu Inferno.

Zdroj: SOUL FOR SHOW

Kapela Inotaj vydáva po dvoch rokoch nový singel s názvom Bratislava.

$
0
0

Ako napovedá samotný názov, pesnička opisuje najmä vzťah kapely k hlavnému mestu, ktoré s nadhľadom opisuje ako miesto, ktoré síce nie je dokonalé no napriek tomu dokáže prirásť k srdcu. 

„Bratislava bola vždy jednou z hlavných inšpirácií pre všetku našu hudbu a vždy sme chceli aby mala aj svoju vlastnú skladbu lebo si myslíme si, že je to super mesto, ktoré si zaslúži viac lásky napriek svojim nedostatkom“ hovoria členovia kapely.

Hudobne ide o chytľavý popový groove, ktorý má potenciál zaujať aj za hranicami hlavného mesta. Ide o prvú skladbu z pripravovaného druhého albumu, ktorý by mal vyjsť niekedy koncom tohto roka. 

Zdroj: Inotaj

NOVÁ TVÁR NA HUDOBNEJ SCÉNE AKEL PREDSTAVUJE SVOJ SPLNENÝ SEN  – Z OBLEKU ZA MIKROFÓN!

$
0
0

AKEL BANGO! Nové meno, ktoré zarezonovalo hudobnou scénou. Jeho novinka “IT´S BANGO” však dokazuje, že neostane len pri jednej skladbe, práve naopak.

V septembri to budú presne dva roky, kedy sa 28 – ročný BANGO presťahoval z Londýna na Slovensko. Ako umelec sa však prejavil až teraz, keď spojil sily s profesionálnym tímom na Slovensku. ,,Robím hudbu už od malička, vždy ma bavila a vždy to bol môj sen podeliť sa o môj hudobný feeling s ľuďmi okolo mňa. Neviem ani vyjadriť, čo pre mňa znamenalo dostať sa do štúdia v meste, ktoré vôbec nepoznám, dať dokopy tím na natočenie klipu, a úplne neuveriteľné bolo vidieť prvý strih vizuálu. Moja profesia vyžaduje oblek, košeľu a serióznosť, no ja taký v skutočnosti nie som. Chcem baviť, roztancovať či motivovať ľudí svojou hudbou. Vtedy sa cítim, že som to skutočne ja a cítim sa šťastne. Môj sen je odložiť kravatu a byť tým, kým cítim, že v skutočnosti som – umelcom”, otvorene hovorí BANGO.

Bango sa narodil v Karibiku, presnejšie v meste Trinidad a Tobago, odtiaľ jeho cesta viedla do Londýna, kde študoval a pracoval. Popri tom si však našiel cestu k hudbe a spojil sa s miestnymi producentmi. A ako sa ocitol na Slovensku? Láska. Zaľúbil sa do Slovenky, Kristíny, a po svadbe sa presťahoval za ňou na Slovensko. Popri svojej serióznej práci natrafil na hudobníka Tona Suchotu / Tono S. a začal si plniť svoj hudobný sen.  Vizuál ku skladbe „IT´s BANGO“ mal na starosti nik iný ako hudobný klipmaker Adrian Kutný. „Bango je skvelý človek! Už dlho som nestretol tak profesionálneho, skromného a pokorného umelca akým je on. Hneď na prvom stretnutí ku scenáru klipu sme si sadli nielen pracovne, ale aj ľudsky.  Na nič sa nehrá a je presne taký ako v klipe. Bláznivý, no zároveň dokonalý gentleman“, vyjadruje sa režisér Adrian Kutný. Text si Bango napísal sám, o beat sa postaral jeho londýnsky producent ChetaMeister. Mix master ma na svedomí Pavol Lobotka a skladba sa finálne nahrávala v štúdiu Tona S. „Je to o umelcovi, ktorý začína v novej sfére, je zraniteľný, bezbranný a užíva si nové výzvy a zážitky, ktoré sú súčasťou jeho novej kariéry. Ale celková myšlienka je finálna message pre ľudí. Má povzbudiť, aby nasledovali svoje sny a nevzdávali sa. Ja som sa nevzdal a nevzdávam sa, verím, že touto skladbou poteším ľudí a že zanechám v nich odkaz prostredníctvom svojej hudby“, uzatvára AKEL BANGO.

YT –  https://www.youtube.com/watch?v=3EbrgwfFCXY
SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/1MwQLwf0pZUmnfIsxQUUfA
INSTAGRAM –  https://www.instagram.com/akel.bango/https://www.instagram.com/adriankutny/

Zdroj: PR MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ
Zdroj foto: Andrej Tuko


JANA BEZEK TRIO/SOLO: SPIRALIZATION.

$
0
0

Janu Bezek netreba slovenským jazzovým poslucháčom osobitne predstavovať, patrí jej už niekoľko rokov stabilné miesto na našej jazzovej scéne a to ako autorke, tak aj interpretke, pedagogičke a neúnavnej propagátorke pôvodnej slovenskej tvorby.

Jej hudobné začiatky sú spojené s poľským Krakovom, kde študovala na Akadémii múzických umení jazz a interpretáciu klasickej hudby, v súčasnosti už viac rokov stabilne pôsobí v Bratislave. Okrem sóloveho hrania sa Jana Bezek venuje rôznym inšpiratívnym spoluprácam s interpretmi z celého sveta, tvorbe improvizovaných vystúpení, komponuje vážnu i jazzovú hudbu a hudbu pre deti, významnou je aj jej pedagogická činnosť a veľkú popularitu si získali aj jej workshopy improvizovanej hudby pre deti a mládež Muzikula. So svojim triom vystúpila aj na pódiu Bratislavských jazzových dní.

Na svojom konte má doteraz dva vydané projekty – prvý Cracow vyšiel v roku 2015 vo vydavateľstve Pavian Records a je autorským inštrumentálnym albumom, na ktorého nahrávaní Janu Bezek sprevádzajú jej kolegovia z Poľska. V roku 2017 v tom istom vydavateľstve vyšiel autorkin druhý album – Modlitbičky. Na ňom Janou Bezek zhudobnené verše Milana Rúfusa znejú v klavírnej interpretácii samotnej autorky a Bratislavského detského zboru v doprovode komorného orchestra.

Nový hudobný počin klaviristky a skladateľky Jany Bezek, ktorý prichádza opäť po dvoch  rokoch, má názov Spiralization a vychádza 25.mája 2019 opäť pod hlavičkou Pavian Records. Album prináša okrem autorkiných kompozícií, vytvorených priamo pre jej trio aj nové sólové skladby, k vydaniu ktorých sa autorka dostáva vôbec po prvýkrát.

Trio, ktoré sa na nahrávaní nového, v poradí už tretieho albumu podieľalo, vzniklo predovšetkým pre radosť z hudby a s Janou Bezek v ňom účinkujú taliansky kontrabasista Enea Bari a slovenský bubeník Jozef Krupa. Autentickosť prejavu, nový, dynamickejší a odhodlanejší zvuk, repertoár inšpirovaný autorskými modálnymi kompozíciami, hľadaním nových prístupov v súhre, objavovanie spontánnej energie hudby, ktorú spolu hudobníci vytvárajú – to všetko sú atribúty, ktoré toto autorské CD prináša na slovenskú jazzovú scénu.

Všetky nové kompozície a improvizácie, ktoré sa na albume nachádzajú, majú pôvod predovšetkým v slovanskej melodike a rytmike, ktorá je autorke najbližšia. Okrem melodickorytmického slovanského základu však kompozície pracujú s hudobnými postupmi moderného jazzu aj klasickej hudby, čím vytvárajú veľmi zaujímavý, neotrelý hudobný materiál v celkovo 11 skladbách.

Jana Bezek sa na svojom novom treťom CD rozhodla ísť tentoraz cestou, ktorá je jej vlastná a v ktorej neustále dozrieva – cestou slobodného hudobného jazyka s rešpektom voči klasickej tvorbe a objavovaním nových spôsobov improvizácie. Ako sama píše: „Piesne hovoria o ľuďoch a ich inšpirujúcich činoch, hovoria o emóciách, aké človek nestretáva každý deň, hovoria o prepletených cestách, nedokonalostiach a životných vášňach. Je to hudba bez hraníc. Patrí všetkým, ktorí sa držia svojej cesty a nestrácajú nádej.“

Album Spiralization vznikal v prekrásnom prostredí starého viac ako 700-ročného mlyna v poľskom mestečku Lubrza, v ktorom sídli nahrávacie štúdio RecPublica. To svojim špičkovým vybavením i nevšedným prostredím, ktoré vďaka lokácii ponúka,  patrí k snom každého hudobníka. Štúdio bolo navrhnuté Johnom Flynnom (Abbey Road Studios Londýn). Vzniklo tu jedno z najmodernejších, no zároveň vďaka prostrediu aj najtradičnejších štúdii v strednej Európe. Akusticky dokonalé podmienky štúdia i profesionalita zvukového majstra  Tadeusza Mieczkowského, spolu s kompozičnou vyzretosťou a improvizačným majstrovstvom Jany Bezek a jej spoluhráčov tak prispeli ku vzniku jedného z najzaujímavejších jazzových albumov našich končín. Na obal albumu bola použitá reprodukcia diela slovenského výtvarníka akademického maliara Petra Kocáka, žiaka Albína Brunovského.

  1. Music persists  4:20
  2. Spiralization  6:05
  3. Silence is made in heaven  6:52
  4. Elegia  7:53
  5. Jeg er bot  5:26
  6. Star from another sky  5:29
  7. Eugeniusz  4:43
  8. Folk melody  6:26
  9. Space dwarf  3:39
  10. Airship  7:30
  11. Airship (bonus track)  6:59

Total Time: 65:45

Zdroj: TS

V ľadovej šou Angry Birds on Ice zažijete 360-stupňovú scénu aj obrovské superprasatá!  

$
0
0

Akrobatické prvky, skúsený režisér a veľká výprava! Tak bude vyzerať ľadová šou Angry Birds on Ice, akú sme ešte na Slovensku nevideli! Režisér projektu Juraj Benčík si v náročnom konkurze vybral hlavných predstaviteľov, ktorí už trénujú na predstavenie. Teraz sa pripravujú nákladné kostýmy a vyrábajú jednotlivé diely 360-stupňovej pódiovej konštrukcie. Jedným z nich je 10-metrová ľadová kryha, po ktorej budú akrobati loziť!

Ľadová šou Angry Birds on Ice maká na prípravách! Nenechajte si ujsť jedinečný zážitok len na dvoch miestach Slovenska – 25. januára 2020 v Steel Aréne v Košiciach a 1. februára 2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave! Účinkujúcich vybral režisér Juraj Benčík v dvoch konkurzoch. Benčík má dlhoročné skúsenosti, ktoré nazbieral účinkovaním v svetoznámom Cirque du Soleil.

“Konkurzy boli dva – jeden pre akrobatov a jeden pre korčuliarov. Účastníci ukázali svoje jedinečné schopnosti a v druhej časti improvizovali rôzne situácie. Smiešne, smutné, neutrálne – všetko bez slov. Konkurzy boli vo veľkej miere nemou záležitosťou, pretože v našej šou sa budú musieť vyjadrovať výlučne pohybom. Uchádzačov sme posudzovali podľa pohybových schopností, pohybového vyjadrovania a profesionálneho prístupu. Mali sme talentovaného uchádzača, ktorý sa na konkurz dostavil s obrovským časovým oneskorením a pre tento neprofesionálny prístup sme ho poslali rovno domov. Na druhej strane trom uchádzačom z Trenčína sa na pol ceste pokazilo auto, sadli na prvý vlak, dali nám o tom hneď vedieť a aj keď s malým oneskorením prišli. Títo traja uchádzači dostali miesto v šou aj vďaka svojmu prístupu,“ vysvetľuje režisér Juraj Benčík.

tadi

Účastníci museli zvládnuť improvizačno-hereckú časť, ktorá overila ich individuálnu pohybovú kreativitu a špecializovanú časť, kde ukázali svoje unikátne akrobatické alebo korčuliarske schopnosti. Pre divákov bude veľkým zážitkom najmä to, že uvidia doteraz vždy dvojrozmerné, kreslené postavičky Angry Birds ako živé trojrozmerné bytosti, ktoré sa hýbu, tancujú, rozprávajú a korčuľujú sa.

„Novinkou budú špeciálne superprasatá inšpirované komiksovými superhrdinami. Tieto sa zatiaľ neobjavili nikde inde, pretože ich vymysleli až tvorcovia ľadovej šou. Super-prasatá prinesú do šou akciu ako z napínavého filmu. A všetko bude to naživo. Najväčšou výzvou sú kostýmy jednotlivých postáv a 360-stupňová scéna. Teraz sa vyrábajú jednotlivé diely pódiovej konštrukcie. Jedným z nich je 10-metrová ľadová kryha, po ktorej budú akrobati loziť. Bude to veľký zážitok,“ teší sa režisér Juraj Benčík.

                                           

Členmi autorského tímu sú aj ďalší známi umelci. Scénografom je profesor Jozef Ciller, hudbu skladá multiinštrumentalista Oskar Rózsa. Unikátny projekt zastrešuje spoločnosť Comunique, ktorá od roku 2014 úspešne reprezentuje Slovensko v zahraničí. Na konte má aj megaúspešnú šou Máša a medveď na ľade. Teraz prináša veľkolepý zážitok v podobe ľadovej šou Angry Birds on Ice. Vstupenky na predstavenia 25. januára 2020 v Steel Aréne v Košiciach a 1. februára 2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk na https://predpredaj.zoznam.sk/en/tickets/angry-birds-ice-2020/

Pre verných fanúšikov ponúka organizátor limitovanú akciu 3+1, pri kúpe 3 vstupeniek je štvrtá zadarmo. Akcia platí na vybrané sektory v hale a je časovo obmedzená. Ďalšie informácie nájdete na www.angrybirdsonice.com

Zdroj: NK Factory

Sting vydal album ‘My Songs’. Na CD aj Vinyle ponúka štúdiové verzie známych hitov v novom šate, ale aj nahrávky z live vystúpení.

$
0
0

Stingov nový album ‘My Songs’ uzrel svetlo sveta. Novinku naživo predstaví na svojom rovnomennom turné, ktoré odštartuje 28. mája v Paríži. Na Slovensko zavíta v posledný júnový deň.

Britská spevácka hviezda Sting v týchto dňoch pomyselne uzatvára jednu hudobnú etapu a otvára ďalšiu. Posledný rok v rámci vydania spoločného albumu s reggae ikonou Shaggym precestoval svet. Fanúšikom po celom svete naživo ponúkli piesne zo spoločného albumu  44/876.

Vydaním jeho nového albumu ‘My Songs’ ukončuje turné so Shaggym a začína koncertovať a zároveň predstavovať čerstvú novinku. Koncertná šnúra ‘My Songs’ štartuje v Paríži už 28. mája, pričom slovenským koncertom v našich končinách zaháji letné prázdniny. Bratislavský koncert je naplánovaný na 30. júna 2019 a Stingove najznámejšie hity budú znieť zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu

Album sprevádzaný hovoreným slovom

Album ‘My Songs’ obsahuje zmodernizovaný zvuk skladieb, ktoré sú však verné originálom. Nahrávky oslavujú Stingovu hudobnú kariéru ako jedného z najvýznamnejších a najvplyvnejších umelcov. Od založenia skupiny The Police v roku 1977 spolu so Stewartom Copelandom a Andym Summersom sa Sting vyvinul do jedného z najikonickejších svetových umelcov. Počas svojej kariéry predal 100 miliónov nosičov a získal najvyššie ocenenia. Fanúšikovia môžu očakávať, že si vypočujú Stingov vlastný svieži prístup k hitom, vrátane tých, ako sú Englishman In New York, Fields Of Gold, Shape Of My Heart, Every Breath You Take, Demolition Man, Roxanne,Message In A Bottle a veľa iných.

Album je sprevádzaný poznámkami, ktoré Sting napísal. Prezrádza v nich osobné príbehy, ktoré stoja za každou z pesničiek. Spevák tak tým poskytuje  náhľad do toho, ako sa písali hity, ktoré ani časom nestrácajú na popularite.

Sting sa o svojom albume vyjadril „my Songs predstavuje môj život v piesňach. Niektoré z nich sú preštylizované, niektoré prešli novou finálnou úpravou, ale všetky majú nádych súčasnosti.“

Ruku k dielu priložili tí najlepší z najlepších

 Sting si k vydaniu albumu  ‘My Songs’  prizval tie najväčšie kapacity svetového hudobného priemyslu. Album produkovala trojica producentov známa spoluprácami s obrovskými hviezdami –Martin Kierszenbaum (Sting, Lady Gaga, Robyn), Dave Audé (Bruno Mars, Selena Gomez) a Jerry Fuentes (The Last Bandoleros). Album zmixoval Robert Orton (Lana Del Rey, Mumford & Sons) a zvukové zázemie poskytol Tony Lake (Sting, Shaggy).

 Album ‘My Songs’ vychádza na CD nosičoch, ale aj vinylových  platniach. Deluxe verzia bude obsahovať navyše aj live nahrávky piesní Synchronicity II, Next To You, Spirits In the Material World a Fragile.

‘My Songs’ Track Listing:

  1. Brand New Day
  2. Desert Rose
  3. If You Love Somebody Set Them Free
  4. Every Breath You Take
  5. Demolition Man
  6. Can’t Stand Losing You
  7. Fields of Gold
  8. So Lonely
  9. Shape of My Heart
  10. Message in a Bottle
  11. Fragile
  12. Walking on the Moon
  13. Englishman in New York
  14. If I Ever Lose My Faith in You
  15. Roxanne (Live)

‘My Songs’ Deluxe Edition bonus:

  1. Synchronicity II (Live)
  2. Next To You (Live)
  3. Spirits In The Material World (Live)
  4. Fragile (Live)
  5. I Can’t Stop Thinking About You (Live) – Japan Exclusive
  6. Desert Rose (Extended Version) – France Exclusive

Sting, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, je anglický hudobný skladateľ, spevák-skladateľ, herec, autor a aktivista. V roku 1977 spolu so Stewartom Copelandom a Andy Summersom založil kapelu The Police. Kapela vydala päť štúdiových albumov, získala šesť ocenení Grammy a dve ceny z udeľovania Brit Awards. V roku 2003 bola uvedená do Rocknrollovej siene slávy. Ako jeden z najvýraznejších sólo umelcov získal Sting ďalších 10 Grammy ocenení, dve Brit ceny, Zlatý glóbus, Emmy a štyri nominácie na Oscara. Na konte má aj nomináciu – Cenu Storočia časopisu Billboard Magazine a cenu Osobnosť roka 2004 od MusiCares.  Ako člen Skladateľskej siene slávy obdržal Pocty Kennedyho Centra,  cenu za zásluhy American Music Award of Merit a the Polar Music Award.  Okrem hudobných počinov sa sympatický Angličan objavil vo viac než pätnástich filmoch, bol výkonným producentom kriticky uznávaného Sprievodcu k rozpoznaniu tvojich svätých a v roku 1989 hral v Žobráckej Opere na Broadwayi.  Jeho posledný divadelný projekt bol muzikál, ktorý bol nominovaný na cenu TONY s názvom Posledná loď , ktorý zhudobnil i otextoval. Sting sa okrem umeniu venuje aj filantropii.  Podporuje ľudskoprávne organizácie, akými sú napríklad Rainforest Fund, Amnesty International a Live Aid

STING: MY SONGS
30. jún 2019
Zimný štadión Ondreja Nepelu (Bratislava)
Vstupenky sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal

 Zdroj: Vivien

Svojšice 2019: Rozhovory s pořadateli festivalu.

$
0
0

Již za pár dnů se otevře návštěvníkům areál pardubického festivalu Svojšice, kde vystoupí jako headlineři: Amelie Lens, Pan-Pot, Camo & Krooked a No Dolls.

K 19. ročníku festivalu si pro vás pořadatelé připravili krátké rozhovory o tom, jak probíhal výběr letošních umělců a čím jsou výjimeční, kam se posunula taneční scéna, jak se prolíná myšlenka původně techno festivalu s drum and bassovou hudbou nebo kde se bere i po těch letech motivace festival stále rozvíjet a vozit do skromného areálu uprostřed nádherné přírody světové hvězdy výše zmíněných žánrů.

Web festivalu: www.svojsice.cz  
FB event: https://bit.ly/2MliOrr

Zdroj: TS

RAP na Lúkach vol.15 – freestyle battle.

$
0
0

S radosťou vám oznamujeme, že 31. mája 2019 odpálime pätnásty diel RAPu na Lúkach v kolíske slovenského hip hopu, v Dome kultúry Lúky. Freestyle je štýl rapu, bez alebo s beatom, kde rapové texty sú improvizované.

Dvaja freestyleri stojaci oproti sebe. Freestyler má na prezentáciu 45 sekundový vstup. Finalisti sa prejavia v časovom limite 1 minúta 30 sekúnd.

Freestyle Battle bude sprevádzať live band The Den a Ajvy The Beatmaker, očakávajte riadnu dávku inštrumentálného hip hopu.

porota:
Bio
ADiss
Rišo zo Žužulety

3x víťazi – 3x ceny
1_Studio
2_Couching
3_JBL Czech & Slovak
#jblczsk #bluetoothsluchadla

sprevádzač:
Oliver Olčo Kopecký

info pre freestylerov: Registrácia prebieha dopredu – osobným stretnutím, telefonickým kontaktom – Martin Alessio Lavorato: +421 903 442 673, alebo na mail: dkl@kzp.sk

v nasledujúcej forme:
_meno + pseudonym
_info o freestylerovi (pár riadkov o sebe)
_mesto odkiaľ pochádza
_telefónne číslo + mail

Registračný poplatok pre freestylerov sú 3€. Freestyleri vstup neplatia, budú vypísaní na bráne formou „guest listu“.

Deadline registrácie je 29.05.2019 do 00:00.
Maximálny počet účastníkov je 16x.

Upozornenie – neprihlasujte sa, pokiaľ viete, že nebudete môcť prísť – zbytočne to komplikujete organizátorom. Nedávajte si načas, registrácia na mieste nie je možná.

Práva a zmena programu vyhradené.

Sú tuniaky moji ľudia?!

porotca no.1 BIO:

Róbert Juríček (1988) alias Bio pochádza z Piešťan. Rapu sa začal aktívne venovať od roku 2006. S Dappom založil skupinu ARZenál a vydali debutové demo Oheň a Ľad. V roku 2008 dáva von s producentom Rudecom EP s názvom Pád Krála, Rudec vstupuje do ARZenálu a vychádza na svetlo mixtape ARZenál – Tak chutí život.

Aktívne pôsobil tiež ako freestyle battle MC, kde po pár úspešných freestyle battloch sa Bio stáva víťazom prestížneho celoslovenského šampionátu vo freestyle, AAFB 2009. Zakladá s liptovským konom B.O.B aka Raklo skupinu Sekta. Vychádza ich spoločný mixtape FastFood Mixtape a v roku 2010 vydáva svoj debutový sólo album VZKRIESENIE, na ktorom spolupracuje aj s významnými menami československej scény. Nasledoval album MLADÝ A NESPOKOJNÝ (2014). Klipy vydáva pod labelom RukaHore.

https://www.facebook.com/biorodrigez/
https://www.youtube.com/user/biorenegat/

porotca no.2 ADiss:

Adam Miščík (1991) alias ADiss je rapper, spevák a grafický dizajnér z Bratislavy. Jeho dvorným producentom je Hoodini. Spolupracuje so štúdiom OVERGROUNDart.

Debutuje štúdiovým počinom s názvom Trištvrte na mňa (2014). V roku 2016 vydal album Červená karta (Red Card), ktorý obsahuje skladby ako Femme Fatale ft. Majk Spirit, či Daj mi chvíľu. V roku 2018 vydáva dvojalbum My, na ktorom je 15 hosťujúcich interpretov – Separ, Kali, DJ Wich, Dame, Majself, Supa, Delik, Cigo, Refew, Tina, Ronie, Andes, Šorty, Puerto a DJ Mikroman. Na konte má spolupráce aj s rapermi ako sú Laky z PNS, či Tretina. Je tvorcom projektu Akordy (2017), kde spieva známe songy od rôznych interpretov. Jeho životným poslaním je zlepšovať náladu hudbou.

https://www.facebook.com/deezyboooi/
https://www.youtube.com/channel/UC6ZeTMxdu7AY5t_w_5VnFJQ
Hip Hop Reality # 69 – Adiss & Hoodini | Oni vedia že sme dobrí

porotca no.3 Rišo zo Žužulety:

Richard Bukovinský (1979) je slovenský raper, DJ a producent. Známy najmä pod umeleckým menom Rišo zo Žužulety, je jedným z prvých slovenských raperov. Písal prvé kapitoly tohto žánru na Slovensku. Bol členom prelomovej petržalskej formácie Žužuleta. Na legendárnej výberovke ZVUK ULICE mal pod palcom petržalské kapely (Provokatéri, Maglo a Hužo, Felco, Čierna mrcha). Dnes sa venuje sólovej tvorbe, na ktorej spolupracuje so špičkovými slovenskými a zahraničnými hudobníkmi. Produkuje pre spriatelené formácie a vystupuje aj ako DJ.

V roku 1993 vzniká zoskupenie GENUINE GEM (Kam?čo?, W, Flava Jane (aka Čierna Mrcha) a DJ Andy D). V roku 1995 sa rodí pod Davidom zo Senca prvá kazeta Všetko je pravda. Na prelome rokov 1995/1996 sa mení anglický názov skupiny na Žužuleta a začína sa písať nová kapitola. Spolupracoval s menami ako Erik Mayer alias Eros, Hužo a Maglo, David Ľuboš „Umelec“ Priehradník a José, 2JA LO3, Provokatéri.

Prvá kompilácia slovenského rapu ZVUK ULICE je z rokov 1996/97, ktorú zastrešoval David Zo Senca. Žužuleta po sebe zanecháva dva vinyly, jeden singel Kam ideme a EP Žužuleta. Rišo zo Žužulety vydáva albumy Slovo pánovo (2006), Iný smer (2015) a EP T.L.A.K./Znamenie (2017). Jeho ďalšie spolupráce sú s menami ako Anita Soul, Vrabec (ex-Made 2 Mate), Eugen Vizváry (6. zmysel), Štefan Bugala, Richard Csino, Peter Raitl, DJ Muki či Miro Kamoto.

V roku 2014 sa spája s formáciou z New Yorku M-TRI & DJ LEECY T, s ktorými spolupracuje dodnes. Hráva ako DJ a vo svojich setoch kombinuje 90’s rap, funk, soul, či RnB. Rišo zo Žužulety je prasynovcom svetoznámeho fotografa Deža Hoffmana.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Rišo_zo_Žužulety
https://www.youtube.com/channel/UCtHYp9uwiIxpJFZNOtI_LoA
https://www.facebook.com/risozuzuleta

The Den live band

The Den Komunita je Hip Hop Live band v prevedení basa, gitara, bicie a 3x MCs. Netradičné hip hopové zoskupenie hudobníkov ovplyvnených rôznymi hudobnými žánrami ako blues, swing, reggae, funk a alternatívne žánre.

https://www.facebook.com/thedenkomunita/

Ajvy The Beatmaker

Ajvy je hip-hopový producent z Bernolákova. Jeho primárnou činnosťou je tvorba podmazov pre MCs. Inšpiruje sa old school hip-hopom, soulom, rnb.

Based on classic rap/hip hop style beats. Ajvy assembled to deliver quality products to the music industry. He creates sound that will revolutionize any music project and take the work to the next level.

https://www.facebook.com/AjvyMusic/
https://ajvy.blogspot.sk/

Ivo Sat

https://www.youtube.com/user/ifino106/

RAP na Lúkach Vol.15 – Freestyle Battle
https://www.facebook.com/events/433938607354320/
vstup: 3 €
predpredaj: https://www.ticketportal.sk/event/Rap-na-Lukach-Vol15-Freestyle-Battle
Vígľašská 1, 851 07 Bratislava, Slovakia
bus zastávka Lúčanka – 59, 92, 95, 98, 99
bus zastávka Vyšehradská – 93

Zdroj: KZP

Viewing all 18869 articles
Browse latest View live