Quantcast
Channel: GREGI.NET | Multikultúrny portál
Viewing all 18869 articles
Browse latest View live

Poetika vydáva singel Za oponou!

$
0
0

Úspešná mladá formácie Poetika vydáva v poradí už štvrtý singel Za oponou, ktorý pochádza z albumu Trinity. „Za oponou nie je klasický love song. Šlo nám skôr o vyjadrenie pocitu odlúčenia. Dúfame, že sa v texte nájdu aj tí, ktorí v dnešnej uponáhľanej dobe nemôžu svojim najbližším venovať toľko času, koľko by sami chceli,“ približuje kapela singel, ku ktorému bol nakrútený aj videoklip.

Poetika sa za osemnásť mesiacov na scéne českej pop music etablovala ako úspešná kapela mladej generácie, ktorá vydáva hit za hitom – zo všetkých nemožno nespomenúť Zkouším žít a Každou vteřinou.

V minulom roku vydali už spomínaný album Trinity, vypredali Lucerna Music Bar a získali nomináciu na Objav roka v ankete Český slavík. Poetiku čaká na jar spoločné turné so spriaznenou českou kapelou Mirai a následne nabitá letná sezóna plná vystúpení na študentských majálesoch, mestských slávnostiach či festivaloch.

https://umusicsk.lnk.to/ZaOponou

http://poetikamusic.cz/

https://www.facebook.com/poetikamusic/

Zdroj: TS


Šaolinskí mnísi trénujú tvrdšie ako ty!

$
0
0

Denne vstávajú o 5:00. Ak nesplnia zadanie, bijú ich palicami, niekedy musia hodiny vydržať stáť na hlave. Napriek tomu sa mnísi v Šaolinskom kláštore roky zdokonaľujú v bojových umeniach. Niektoré z ich cvičení je však dobré zaradiť aj do bežného tréningu na zlepšenie v oblastiach, ktoré sa činkami vypracovať nedajú.

V Šaolinskom kláštore žije veľké množstvo mníchov, ktorých cesta ku kung fu bola viac či menej tradičná. Do kláštora zvyčajne vstupujú mnísi vo veku 3 až 4 rokov a postupne sa zdokonaľujú prostredníctvom tvrdého režimu v tomto legendárnom bojovom umení. V súčasnosti je možné do kláštora vstúpiť aj vo vyššom veku a stať sa majstrom.

Medzi najzaujímavejšie v športovom svete patria schopnosti šaolinských mníchov vytrhnúť strom holými rukami aj s koreňmi, kliky na prstoch či tlačenie ťažkého bremena oštepom s hrotom nasmerovaným na vlastný krk. Je vôbec možné aspoň časť toho dosiahnuť v našich podmienkach? Tréning základov kung fu je dostupný aj na Slovensku, majstrovstvo sa dá dosiahnuť len v Číne.

Zoznam 72 cvičení kung fu sa po prvýkrát použil v čase dynastie Ming (14. až 17. storočie), čo je vzhľadom na dátum vzniku samotného umenia relatívne neskoro. Známe sú najmä vďaka filmom (predovšetkým s legendárnym Bruce-om Lee), ktoré sa pravidelne objavujú na televíznych obrazovkách. V klasickom zozname nájdete cvičenia ako železná dlaň, zlatý zvon a ďalšie.

Čo z kung fu teda možno zakomponovať do pravidelného tréningu? Zaradenie súboru cvičení do programu v posilňovni môže na prvý pohľad ostatným vyvolať úsmev na tvári, no je to vhodná alternatíva pre tých, čo nechcú chodiť na hodiny jogy. Ak je potrebné zväčšiť ohybnosť, potom by doplnenie mohlo vyzerať nasledovne:

  1. časť – plynulé prechody medzi pozíciami, v každej pozícii zotrvať 3 až 5 nádychov

pozícia kôň
pozícia luk
pozícia tiger
pozícia mačky

  1. časť – kopy určené na strečing

kopy vpred – 3 série po 10 cvikov na každú nohu
kopy do strany – 3 série po 10 cvikov na každú nohu

  1. časť – meditácia v stoji – 10 minút

Precvičovať kung fu a vzdelávať ďalších môžu mnísi až po dlhoročnom tréningu. To najlepšie z ich majstrovstva bude možné opäť vidieť aj na Slovensku. Počas svojho februárového turné budú drviť dlažobné kocky na tele, oštepom tlačiť ťažké bremená ale i hádzať ihlu cez sklo. Špeciálna dvojhodinová šou bude sprevádzaná komentárom v slovenčine a počas programu diváci spoznajú tajomný svet čínskej filozofie a mytológie, múdrosť zen budhizmu, no predovšetkým vidieť fantastické cvičenia.

Vystúpenia Shaolin, ktoré už boli predvedené na piatich kontinentoch a videlo ich viac ako 3 a pol milióna divákov, uvidia návštevníci mestách po celom Slovensku.

Turné Šaolinskí mnísi Slovensko 2018:
·       20.02.2018 TRENČÍN, Mestská športová hala
·       21.02.2018 ŽILINA, Tennis Point
·       22.02.2018 SNINA, Športová hala
·       23.02.2018 KOŠICE, Angels Aréne
·       24.02.2018 MICHALOVCE, Mestská športová hala
·       25.02.2018 BRATISLAVA, Hant Aréna
·       26.02.2018 NITRA, Mestská športová hala
·       27.02.2018 PRIEVIDZA, Športová hala

Informácie o turné a predaj vstupeniek:
https://www.ticketportal.sk/Event/SHAOLIN_TOUR_2018

Zdroj: TS

Divokej Bill oslavuje 20 rokov na scéne!

$
0
0

Narodeninové oslavy zavŕši presne o rok veľkým koncertom!

Rok 2018 je míľnikom v existencii českej kapely Divokej Bill, ktorá oslávi už 20 rokov na hudobnej scéne. Jubileum sa Billovia rozhodli osláviť s fanúšikmi naozaj veľkolepo – presne o rok od dnešného dňa, 24. januára 2019 koncertom v pražskej O2 Aréne. Vstupenky sú už v predaji.

Rok 2017 bol pre Divokého Billa náročný, ale aj nadmieru úspešný. V máji dokončili a vydali nový album TSUNAMI, s ktorým vzápätí vyrazili na turné po Čechách. Celkovo 23 koncertov od mája do septembra videlo sedemdesiat tisíc ľudí. Jeseň prebehla v znamení slovenského turné, a ešte pred ním stihla kapela nakrútiť nový videoklip k singlu Jaro z ich nového albumu.

„Dlho sme premýšľali, ako poňať oslavu našich dvadsiatich narodenín. Bolo jasné, že chceme našim verným priaznivcom poďakovať, že pri nás stoja a naša hudba ich stále baví. A tak z rôznych návrhov a nápadov sa začal pomaly kryštalizovať jeden v podobe toho, čo vieme a robíme aj po tých rokoch najradšej. Teda veľkého koncertu, kde sa všetci stretneme a spoločne zrekapitulujeme uplynulé dve koncertné dekády. Aby všetko prebehlo tak ako má a koncert bol komfortný, tak prvá voľba padla na pražskú O2 Arénu. Je to samozrejme trochu adrenalín, ale ten k nám patrí a tešíme sa na to,“ hovorí Divokej Bill.

Kapela má za sebou koncoročný zaslúžený oddych a v týchto dňoch už začína s prípravami na avizovaný koncert. Aby toho nebolo málo, v závere februára si odskočí odohrať koncert do klubu 229 Venue v centre Londýna.

Viac info:
www.divokejbill.cz
www.facebook.com/divokejbill

Zdroj: TS
Foto: Rada Dubská

Colours of Ostrava 2018: Kaleo, Future Islands, Calexico aj Paul Kalkbrenner!

$
0
0

Medzinárodný festival Colours of Ostrava pridáva do svojho programu ďalšie štyri veľké svetové mená: synth-popových Future Islands, ktorí majú povesť jednej z najlepších súčasných koncertných kapiel, islandských blues-rockerov Kaleo, amerických Calexico, ktorí v Ostrave zažijú českú premiéru a berlínskeho elektronického mága Paula Kalkbrennera. “Nové ohlásené mená potvrdzujú obrovskú žánrovú pestrosť, ktorú náš návštevník zažije. V tomto prípade od tanečného optimistického popu, cez blue-rock, sofistikovanú elektroniku až po indie-rock zmiešaný s mexickou hudbou,” zdôrazňuje riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Future Islands z amerického Baltimore neskrývaju obdiv k novej vlne 80. rokov. Od vzniku v roku 2006 odohrali stovky koncertov, vydali tri dobre prijaté albumy, ale aj napriek tomu prerazili až v marci 2014. Stačili im na to štyri minúty v televíznej show Davida Lettermana, keď počas skladby Seasons (Waiting On You) frontman Samuel T. Harring šokoval tancom na spôsob “velociraptor na love”.

Virálne video s miliónovou sledovanosťou pritiahlo pozornosť japonského spisovateľa Harukiho Murakamiho, herečky Gwyneth Paltrow aj členov Coldplay. Bono kapele na výraz obdivu poslal šampanské. “Vedel som, že raz budú najväčšou kapelou na svete, len som nechápal, prečo to trvalo tak dlho,” povedal ich kamarát a skladateľ Dan Deacon.

Islandskí Kaleo žijú v americkom Austine, spievajú anglicky, názov kapely prevzali z havajštiny, hrajú delta blues, rock, countryfolk a obdivujú klasiku z 50. a 60. rokov. Hity Hot Blood, I Can’t Go On Without You, Vor í Vaglaskógi alebo All the Pretty Girls im priniesli obrovskú sledovanosť, zlaté predaje a miliónovú počúvanosť na Spotify.

Za No Good získali nomináciu na Grammy a ich majestátna skladba Way Down We Go zaznela dodnes v pätnástich televíznych seriáloch, nehovoriac o traileroch. Ich skladbu si do televízneho seriálu Vinyl vyžiadal sám Mick Jagger a minulý rok predskakovali na turné Rolling Stones.

Členovia kapely Calexico, ktorá pochádza z amrického Tusconu nedaľeko mexických hraníc, hrajú rock, surf, jazz, alternatívne country, alebo rovnako majú blízko k mariachi a k tradičným mexickým a latinoamerickým štýlom. Ich skladby zazneli vo filmoch aj televíznych seriáloch. Aktuálnu zostavu tvoria Američania, Mexičania, Nemci a na albumoch Calexico hosťovali Neko Case, Howe Gelb, Carla Morrison, Gaby Moreno alebo Sam Beam (Iron and Wine) a Nick Urata (DeVotchKa).

Burns s Convertinom, frontmani Calexico, sú známi aj ako producenti a hosťujúci muzikanti – napríklad na albumoch Amparo Sanchez a Nancy Sinatra.

Meno Paul Kalkbrenner sa v Nemecku začalo viac skloňovať v roku 2008, keď klubové kiná zasiahol “berlínsky Trainspotting” – snímok Berlin Calling, príbeh o dokonalom súznení aj tvrdom strete undergroundovej elektroniky so svetom tvrdých drog. Paul Kalkbrenner nevytvoril len intenzívny soundtrack k tomuto indie filmu, ale podarilo sa mu taktiež zhudobniť špecifickú atmosféru celej pulzujúcej metropoly. Paul Kalkbrenner pracuje so širokou škálou energií, ktoré sa navzájom prelínajú a vytvárajú mimoriadne chytľavý tanečný celok. Jeho živé vystúpenia vždy pôsobia ako kompaktná, veľmi dôsledne postavená párty.

Festival Colours of Ostrava sa uskutoční od 18. do 21. júla 2018 v unikátnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic. Medzi už skôr potvrdenými menami sú London Grammar, Joss Stone, George Ezra, Ziggy Marley, Beth Ditto, Aurora, Cigarettes After Sex, Jon Hopkins Live, Oumou Sangaré, Jóhann Jóhannsson a Slaves. Festival sa na jeseň 2017 dostal do desiatky najlepších najväčších festivalov v prestížnej ankete European Festival Awards. Štvordenné vstupenky na rok 2018 sú k dispozícii v e-shopu na webových stránkach festivalu www.colours.cz a v sieti Ticketpro.

Zdroj: Colours of Ostrava

Festival Svojšice 2018: Festival má Ninu Kraviz!

$
0
0

Organizátor festivalu Svojšice ve spolupráci s týmem agentury Beat Promotion oznámil hlavního headlinera. Je jím jedna z nějžádanějších DJů světa, ruská hudební producentka Nina Kraviz. Vystoupí společně se svými hosty na Shaman Techno Main Stage, jejíž dramaturgii si vzala pod svou patronaci. Po více než třech letech usilovné snahy o její booking se tak organizátorům splnil jejich sen.

Nina Kraviz propadla kouzlu elektronické muziky už v polovině devadesátých let. O několik let později se přestěhovala do Moskvy kvůli studiu zubního lékařství a byla krátce součástí trojice MySpaceRocket. Kraviz se následně v roce 2009 rozhodla pro sólovou kariéru a zazářila produkcí singlů Efdemin’s Naïf, Jus-Ed’s Underground Quality, and Matt Edwards’ Rekids. Následující rok, Kraviz vydala další hrst singlů, včetně zvukového střetu se Sascha Funkem. Její solo singl „Ghetto Kraviz“ v roce 2011 nakopnul vydání jejího prvního alba. „Ghetto Kraviz“ se ukázal jako nikdy nestárnoucí klubový trek, a během desetiletí byl několikrát remixován. V roce 2014 Kraviz založila label Trip a koncem roku 2016 vydala další mix CD Fabric 91. Za poslední 3 roky se stala nejžádanější DJkou planety, mixuje kompilaci pro prestižní magazín Xmag a i přes své úspěchy v modelingové branži si paradoxně dokáže zachovat status undergroundového umělce.

Další ročník festivalu Svojšice se uskuteční 23. června 2018 na tradičním místě v areálu Svojšic u Pardubic. Festival Svojšice slibuje silný line up a jistě potěší fanoušky jak techno, tak i drum & bass hudby.

Novinkou festivalu Svojšice je nově vytvořený příběh svojšického šamana, podle kterého se bude odvíjet budoucí podoba festivalu. Fanoušci festivalu tuto novou podobu již mohli zaznamenat na festivalové grafice, v názvech jednotlivých stagí a také se můžou těšit na samotný areál festivalu, kde bude i všechno ostatní dekorováno v tomto duchu.

Nové názvy stagí se budou nést také v indiánském stylu. Již zmíněná Shaman Stage bude zastřešovat techno DJe, Ritual Stage bude věnována drum and bassu a pro přívržence hard techna je připravena Trans Stage. Další interprety vystupující na těchto stagích zveřejníme už brzy. Nejlevnější vstupenky na legendární Svojšice s Ninou Kraviz jsou v prodeji jenom do konce ledna! 1. února se cena vstupenek bude zdražovat.

Vystoupení Niny Kraviz na Tomorrowland Belgium 2017 
Oficiální stránky festivalu
Předprodej vstupenek
Facebook festivalu
Facebook event

Zdroj: TS

Michal David a Allan Mikušek odpremiérujú spoločný duet na Galakoncerte!

$
0
0

Minulé leto Slovenskom i susednými Čechami obletela správa o nevšednej spolupráci českého hitmakera Michala Davida a slovenského cowboya Allana Mikušeka. To, čo sa zdalo byť nespojiteľné vyvrátilo všetky otázniky a vznikol spoločný duet. Pesničku s názvom Nejsi Sám spoločne po prvý raz predstavia na výročnom Galakoncerte Allan Mikušek 50-25 + hostia.

Myšlienka spolupráce s Michalom Davidom Mikušekovi skrsla v hlave už pred dvoma rokmi. Odvahu nabral a českú spevácku stálicu oslovil, keď sa náhodne stretli v nákupnom centre, kde Michal toho času predstavoval svoj hudobný film Decibely Lásky. „S Michalom Davidom sa poznáme roky. Keď som sa s ním stretol, jednoducho som sa ho opýtal, ako by sa mu pozdávalo urobiť spoločný duet. Veľmi ma teší, že na spoluprácu prikývol bez váhania,“ priblížil slovenský Country spevák zrod nevšednej spolupráce.

Hoci sa nápad i dohoda spoločnej skladby zrodila už v roku 2016, zaneprázdnenosť oboch spevákov si vybrala svoju daň a skladba sa nahrávania dočkala až v lete minulého roka. Nahrávalo sa v Michalovom štúdiu v Prahe a Mikušek si spoluprácu nevie vynachváliť. S postupom času skladba dozrievala a obaja interpreti ju doťahovali do finálnej podoby až do dnešných dní. „Od prvého potrasenia rukami na znak dohody, až do finálneho masteringu skutočne ubehli takmer dva roky. Vlastne sa aj teším, že pieseň Nejsi Sám verejnosti premiérovo predstavíme práve na Galakoncerte,“ prezradil Mikušek zámery s novinkou.

 

Návštevníci koncertu sa môžu tešiť na vystúpenia ďalších zaujímavých hudobníkov

Galakoncert Allan Mikušek 50-25 + hostia sa uskutoční 30.1.2018 v bratislavskej HANT Aréne. Avizovaní hostia publiku ponúknu zaujímavé žánrové prepojenia. Okrem spomínaného Michala Davida sa predstavia i Vašo Patejdl, František Nedvěd a Tie break, Beáta Dubasová či Peter Cmorik. Milovníkov country muziky si bezpochyby získajú Michaela Tučná, Tučnáci, Petr Kocman, či Tomáš Linka. Aranžmány spoločných vystúpení má na svedomí oslávenec Allan Mikušek, ktorý v utorňajší večer oslávi okrem 50. narodenín aj 25. výročie pôsobenia na hudobnej scéne.

Vstupenky je možné zakúpiť v sieti Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/Event/Galakoncert_Allan_Mikusek_50_25_hostia

Zdroj: TS

Na novom Festivale Divadlo CS zažijete české herecké legendy aj 8GB tvrdého porna!

$
0
0

Do Bratislavy prichádza nový divadelný festival! Do Ateliéru Babylon mieri Festival Divadlo CS, ktorý vypukne od 9. do 13. apríla. V piatich predstaveniach počas piatich dní sa fanúšikom predstavia legendy českého divadla aj nové talenty mladšej generácie.

Na prvom ročníku festivalu si nenechajte ujsť Divadlo Bolka Polívky a jeho „Šest tanečních hodin v šesti týdnech“, Divadlo Letí s hrou „8GB tvrdýho porna“, Divadelní společnost DuEt a ich „Cravate club“, predstavenie „Gedeonův uzel“ a Divadlo Komediograf so skvelým „Manželství v kostce“.

Chantal Poullain, Vilma Cibulková, Anna Polívková, Zuzana Krónerová, Miroslav Etzler či Martin Kraus. Tieto a mnohé ďalšie významné osobnosti vás čakajú na prvom ročníku Česko-slovenského divadla v Ateliéri Babylon. Organizátor festivalu je obrovským fanúšikom českej kultúry a preto bolo len otázkou času, kedy do Bratislavy prinesie nový festival divadla.

„Nápad vrátiť divadelný festival do priestoru Ateliéru Babylon sme mali už dlho. Ideálna príležitosť je sté výročie vzniku ČSR. Našim cieľom je priniesť festival postavený na osobnostiach českého a slovenského divadla a založiť tak dlhoročnú tradíciu,“ plánuje organizátor festivalu Mišo Malicher.

Počas piatich dní uvidia diváci divadelné klasiky, ale aj nové predstavenia, ktoré na Slovensku ešte neboli. Obsadenie je postavené na famóznych divadelných legendách ale aj mladej generácii.

„Všetky predstavenia sú o vzťahoch a väčšinou ide o komédie. Divadlo Bolka Polívku sa predstaví s hrou „Šest tanečních hodin v šesti týdnech“, ktorá sa stala hitom na svetových javiskách, mala premiéru v Los Angeles v roku 2001. Hrajú v nej Chantal Poullain a Martin Kraus, na ktorých sa veľmi teším,“ neskrýva radosť z festivalu organizátor Mišo Malicher.

Slovenskú premiéru bude mať predstavenie „Gedeonov uzel“ divadla SpoluHra s Vilmou Cibulkovou. Famózna herečka sa predstaví v očistnom rozhovore dvoch žien, nielen o problémoch súčasnej výchovy. Chuťovkou bude aj hra Divadla Letí „8GB tvrdýho porna“, v ktorej hviezdi dcéra Bolka Polívku Anna Polívková a herec Petr Vaněk. Intímna komédia nesie podtitul „Aby ses očistil, musíš se nejdřív obnažit.“

„Na Slovensko sa vraciam takmer po dvoch rokoch. Naposledy som tu hrala s otcom v Manéži Bolka Polívku. Mám rada slovenskú spontánnosť a naozaj sa k vám teším,“ vraví sympatická herečka Anna Polívková.

Festival Divadlo CS sa vám predstaví od 9. do 13. apríla 2018 v Ateliéri Babylon v Bratislave. Kompletné informácie nájdete na  www.babylonatelier.sk. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/NEvent/DIVADLO_CS

Festival DIVADLO CS

Ateliér Babylon 9. – 13. 4. 2018 19:00 hod.

09.4. Divadlo Bolka Polívky – ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH
10.4. Divadelní společnost DuEt – CRAVATE CLUB
11.4. Divadlo Letí – 8GB TVRDÝHO PORNA
12.4. Divadlo SpoluHra – GEDEONŮV UZEL
13.4. Divadlo Komediograf – MANŽELSTVÍ v KOSTCE

Zdroj: TS

Se Stevem Aoki vystoupí Matamar, Richard Reynolds a John Noah!

$
0
0

Poslední lednový den bude patřit světové djské superstar Stevu Aoki. V pražském SaSaZu ho doplní trojice předních českých klubových interpretů – Matamar, Richard Reynolds a John Noah. Vstupenky za 990 Kč (VIP za 1490 Kč) jsou k dostání na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

Matamar tvoří dvojice Mark Airman a Mata C., kteří jsou dobře známí díky své rezidentní party WOW v pražském Duplexu. Jejich radioshow Language of Trance vysílalo více než 70 světových stanic a pro jubilejní 100. díl namixoval svůj set samotný Ferry Corsten (NL). Jako další se představí Richard Reynolds, který patří k nejúspěšnějším a nejobsazovanějším EDM producentům a DJům v České republice. V letošním roce rozjel na Soundcloudu vlastní radioshow s názvem Sequence. V neposlední řadě zahraje John Noah, jehož jedinečný mixážní styl si získal publikum v Česku i za hranicemi. Fanoušci jej pravidelně mohou vidět na party Push The Button v klubu Duplex.


Steve Aoki začal skládat hudbu už během studií na univerzitě v Santa Barbaře. V roce 1996 založil vlastní label Dim Mak Records, na kterém vydali svá alba například MSTRKRFT, The Bloody Beetroots, The Chainsmokers nebo Bloc Party. Aoki měl na svém kontě již řadu remixů a featuringů s osobnostmi jako will.i.am, Drake nebo Kanye West, album remixů s názvem Pillowface and His Airplane Chronicles, ovšem debutové album Wonderland vydal až v roce 2012. To mu ještě více otevřelo dveře do světa a přineslo například spolupráci s Linkin Park. O dva roky později mu vyšlo album Neon Future I, které se v USA okamžitě umístilo na špičce hitparád v žánru taneční a elektronické hudby. Na desku Neon Future II si o rok později pozval hosty jako Snoop Lion nebo Rivers Cuomo. Později vznikl dokument s názvem I’ll sleep when I’m dead, který byl nominován na cenu Grammy a zachycuje Aokiho život, tvorbu a kariéru. Zatím poslední album Steve Aoki presents Kolony vyšlo v červenci letošního roku a najdeme na něm hosty jako jsou Migos, Lil Yachty nebo 2Chainz. Aoki je také znám svou podporou mnoha dobročinných organizací. Založil dokonce svůj Steve Aoki Charitable Fund a server edm.com ho označil za číslo jedna mezi producenty podporující charitu.
Časový harmonogram večera:
20:00 otevíráme
21:00 John Noah
22:30 Matamar
00:00 Steve Aoki
01:30 Richard Reynolds

Czech DJs Matamar, Richard Reynolds and John Noah playing along with Steve Aoki in Prague 31. 1. 18 SaSaZu, Prague

 

The last day of January will belong to the world’s famous dj Steve Aoki. Along with three leading Czech club performers Matamar, Richard Reynolds and John Noah, he will perform in SaSaZu, Prague. Regular tickets (990 czk) and VIP tickets (1490 czk) are available at fource.cz, GoOut.cz and Ticketpro.

Matamar, consists of Mark Airman a Mata C., well-known on the Czech dance scene, mostly for their residential party WOW in Duplex club. Their radioshow Language of Trance, featuring exclusive mixes from names like Ferry Corsten, Lange or Kyau Vs. Albert, is being broadcasted on more than 70 radio stations worldwide. Richard Reynolds, one of the most successful EDM producers and DJ’s in Czech, started his own show on Soundcloud called Sequence. Last but not least, John Noah, whose unique mixing style is loved by home audience as well as abroad. He is regularly hosting the Push The Button party in Duplex club.

Steve Aoki started making music while studying at the University of California in Santa Barbara. He founded his own label Dim Mak Records back in 1996. Dim Mak has promoted various artists including MSTRKRFT, The Bloody Beetroots, The Chainsmokers, Bloc Party and others. Aoki released many remixes and featured songs, eg. with will.i.am, Drake or Kanye West, one remix album Pillowface and His Airplane Chronicles but the debut album Wonderland didn’t come out before 2012. He later collaborated with Linkin Park and released the album Neon Future I  in 2014. A year later, Neon Future II came out featuring guests like Snoop Lion or Rivers Cuomo. There is a documentary film I’ll sleep when I’m dead about Aoki’s life, career and music. The film was nominated for Grammy Award in 2016. Aoki is bringing to Prague his latest album Steve Aoki presents Kolony that includes guest stars like Migos, Lil Yachty or 2Chainz. He is also known for supporting numerous charities. Server edm.com named him no. 1 artist of the eleven most charitable EDM producers.
Time schedule:
8 pm doors
9 pm John Noah
10:30 pm Matamar
12 am Steve Aoki
1:30 am Richard Reynolds

Připravujeme

Úlfur Úlfur (IS) with Stříbrný Rafael (CZ) 25. 1. 18 Kabinet MÚZ, Brno
Steve Aoki (US) with Matamar, Richard Reynolds, John Noah (CZ) 31. 1. 18 SaSaZu, Praha
alt-J (UK) with Marika Hackman (UK) 4. 2. 18 Forum Karlín, Praha VYPRODÁNO
Iron & Wine (US) with Half Waif (US) 8. 2. 18 Divadlo Hybernia, Praha
The Underachievers (US) with Woodie Smalls (BE) 11. 2. 18 Mono Fono, Praha
Hollywood Undead (US) with Astroid Boys (UK) 16. 2. 18 Forum Karlín, Praha VYPRODÁNO
Milky Chance (DE) with Conner Youngblood (US) 17. 2. 18 Roxy, Praha VYPRODÁNO
The Hunna (UK) + Coasts (UK) 17. 2. 18 Rock Café, Praha
Son Lux (US) with Hanna Benn (US) 28. 2. 18  Roxy, Praha VYPRODÁNO
Jessie Ware (UK) 3. 3. 18 Divadlo Archa, Praha
Alvvays (CA) 4. 3. 18 Café V lese, Praha
Too Many Zooz (US) 7. 3. 18 Roxy, Praha
Carpenter Brut (FR) with Youth Code (US) 9. 3. 18 Palác Akropolis, Praha
IAMX (UK) 17. 3. 18 MeetFactory, Praha
Evanescence (US) 17. 3. 18 Kongresové centrum, Praha
Majid Jordan (CA) 22. 3. 18 Roxy, Praha
Hippie Sabotage (US) 28. 3. 18 Mono Fono, Praha NOVĚ OZNÁMENO
Jacob Sartorius (US) 7. 4. 18 Palác Akropolis, Praha
Walk Off The Earth (CA) 10. 4. 18 Velký sál Lucerna, Praha
Gengahr (UK) 11. 4. 18 Café V lese, Praha
Kensington (NL) 12. 4. 18 Roxy, Praha
Kensington (NL) 13. 4. 18 Fléda, Brno
Noel Gallagher’s High Flying Birds (UK) 14. 4. 18 Velký sál Lucerna, Praha VYPRODÁNO
Awolnation (US) 15. 4. 18 Roxy, Praha
Imagine Dragons (US) with K.Flay (US) 16. 4. 18 O2 arena, Praha
Black Foxxes (UK) 16. 4. 18 Cross Club, Praha
NF (US) 20. 4. 18 MeetFactory, Praha
Lucy Rose (UK) 22. 4. 18 Mono Fono, Praha
Tender (UK) 4. 5. 18 Mono, Fono, Praha NOVĚ OZNÁMENO
SOHN (UK) 12. 5. 18 Palác Akropolis, Praha
Bonobo (UK) 22. 5. 18 Forum Karlín, Praha NOVĚ OZNÁMENO
Michael Malarkey (US) 4. 6. 18 Fléda, Brno
Fleet Foxes (US) 2. 7. 18 Velký sál Lucerna, Praha
Zdroj: TS

Svoj jediný tohtoročný slovenský koncert odohrá absolútna legenda v Košiciach V Collosseu zahrajú UK SUBS !

$
0
0

Britská punková legenda UK SUBS je v týchto dňoch na svojom európskom turné počas ktorého odohrá 26 koncertov v 13 krajinách a neobíde ani Košice.

Súputníci tých najpodstatnejších svetových punkových skupín ako Ramones, Sex Pistols, The Clash, Exploited, Damned, Buzzcocks, Sham 69 sú kapelou, ktorá za celých 40 rokov svojej existencie nemala pauzu a od jej vzniku stojí na jej čele dnes už 74 ročný spevák Charlie Harper, jej jediný pôvodný člen. Keď tento neúnavný punkový dôchodca začal hrať punk, mal 30 rokov a zdalo sa mu, že je už na túto muziku starý. Piata dekáda, do ktorej tento band vstúpil ale potvrdila, že to vôbec nebola pravda, pretože UK SUBS sú na rozdiel od mnohých svojich muzikantských kolegov stále tu, stále vydávajú albumy a na ich koncerty chodia aj tínedžeri, ktorí by mohli byť Charlieho vnukmi. Ako povedal spevák v jednom rozhovore, práve kvôli tomu musel požiadať firmu vyrábajúcu tričká pre fanúšikov, aby ich dodala v menších veľkostiach S a M a boli týmto deckám dobré.

UK SUBS si pred 25 rokmi poctili aj muzikanti z Guns N’ Roses a ich skladbu Down On The Farm nahrali a zaradili na svoj známy album coververzií The Spaghetti Incident.

Angličanaia prídu do Košíc aj s hosťom. Tým bude kapela Bratislavské dievčatá tvorená známymi tvárami slovenskej punkovej scény – basa Lump Čupe (Krach, Lord Alex, Zóna A), bicie Mikko (Heretix, Barbus, Lord Alex, Zóna A) a gitara Roman K. (Heretix, Banderas, Lord Alex)

Kultová kapela odohrá svoj koncert vo štvrtok 1. februára 2018 od 19.00 hod. v klube Collosseum

Zdroj: TS

Sziget 2018: Arctic Monkeys – ďalší headliner!

$
0
0

Iba pred týždňom oznámil Sziget prvé veľké mená tohtoročného festivalu – Kendricka Lamara, Kyga a kapelu Mumford & Sons, koheadlinerov ako napríklad Liam Gallagher, MØ, Bastille – a je tu ďalšia skvelá správa. 14. augusta na Ostrove slobody vystúpi aj indie-rocková hviezda Arctic Monkeys!

Do 31. januára 18:00 sú k dispozícii najlacnejšie lístky, cena jednodňovej vstupenky je aktuálne 65 € – www.szigetfestival.com.

Ikonická britská indie rocková kapela Alexa Turnera, Matta Heldersa, Jamieho Cooka a Nickyho O´Malleya sa predstaví na budapeštianskom festivale Sziget . Jedna z najuznávanejších a najobľúbenejších kapiel súčasnej generácie – Arctic Monkeys vznikla v roku 2002 v Sheffielde. Po vydaní debutového albumu Whatever People Say I Am, That´s Whan I´m Not v roku 2006 jej popularita kapely raketovo stúpala. Už ich debut sa stal najrýchlejšie predávajúcim albumom histórie UK chart.

 

Od toho momentu popularita Arctic Monkeys rástla. Doteraz štyri vydané albumy vychvaľované kritikmi a fanúšikmi, množstvo významných cien a ocenení, pozícia headlinera na Glastonbury festivale či pravidelne prvé priečky svetových hitparád. Arctic Monkey patrí medzi to najlepšie, čo súčasná hudobná scéna ponúka. Na Sziget privezie táto štvorica poctivý anglický indie-rock.

Artic Monkeys – Do I Wanna Know?

Sziget, ktorý sa tento rok bude konať od 8. do 15. augusta, je jedným z európskych (a svetových) najväčších hudobných a umeleckých festivalov. Počas festivalu sa Óbudai ostrov premení na Ostrov slobody, na ktorý pricestujú Szigeťania z viac ako 100 krajín a spolu si užívajú skvelé koncerty a oslavujú pestrosť kultúry a užívajú si výnimočnú atmosféru Szigetu.

Zoznam potvrdených interpretov ku 29.1. – čoskoro pokračujeme!

Artic Monkeys

Kendrick Lamar
Kygo
Mumford & Sons
Liam Gallagher
Bastille
Lykke Li
The Kooks

Parov Stelar
Kaleo
Zara Larsson
Gogol Bordello
Clean Bandit
Blossoms
Milky Chance
Wolf Alice
Little Dragon
Cigarettes After Sex
Goo Goo Dolls
Fink
Seasick Steve

Above & Beyond
Nothing But Thieves
Slaves
Everything Everything
Lewis Capaldi
Lemaitre
La Femme
AlleFarben
Joe Goddard (live)
UmmetOzcan
Sam Feldt (live)
Jay Hardway
The Him
WhoMadeWho
Shame
Perturbator

Sziget festival je jedným z najlepších, najväčších a najobľúbenejších európskych festivalov. Tohtoročný festival sa bude konať v termíne 8. až 15. august 2018 na krásnom zelenom Ostrove slobody v centre Budapešti.

Sziget ponúka 7 dňovú multi-kultúrnu zábavu – skvelá hudba, kvalitný cirkus, divadlo, vizuálne umenie na každom kroku, šport, pouličná šou, DJovia, ale aj mnoho workshopov, plavba po Dunaji na party lodi, ale aj príjemná pláž a kúpanie v Dunaji. Sziget, Ostrov slobody, ponúka približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku. Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami.

Zdroj: TS

7 vecí, ktoré ste (možno) nevedeli o balete Nižinskij – Boh tanca!

$
0
0

Nižinskij – Boh tanca nie je hocijaký balet. Je to syntetické tanečné divadlo, ktoré kombinuje efektnú scénu, strhujúci tanec, presvedčivé herecké výkony a impozantnú hudobnú zložku.

Od jeho premiéry v roku 2015 ho videlo už viac než 5 000 divákov a dodnes vzbudzuje záujem laickej i odbornej verejnosti. Titul z pera legendárneho skladateľa Carla Davisa v strhujúcej réžii Daniela de Andradeho ponúka divákom spektakulárny zážitok plný emócií.
V najnovšom článku na blogu zazivasen.sk si môžete prečítať aj to, koľko účinkujúcich v inscenácii vystupujuje, kde je ukrytý počas predstavenia zbor Opery SND alebo aj to, prečo je Chopinovo prelúdium leitmotívom celej inscenácie.
Ak ste ešte Nižinského nevideli, máte jedinečnú možnosť urobiť tak už 30. januára a 13. februára, navyše, s využitím ponuky 1 + 1 vstupenka zadarmo.
Zdroj: SND

POHODA 2018: KRONOS QUARTET na festivale!

$
0
0

Na 22. Pohode vystúpi aj jedno z najznámejších komorných telies na svete – Kronos Quartet. Americké sláčikové kvarteto ocenené Grammy spolupracovalo s Davidom Bowiem, Björk a Paulom McCartneym či so skladateľmi súčasnej vážnej hudby ako Terry Riley, Arvo Pärt, Philip Glass, John Adams, Henryk Górecki alebo Steve Reich. S ich umením ste sa mohli stretnúť aj vo filmoch Rekviem za sen, Fontána, 21 gramov či Veľká nádhera. Veľkou nádherou bude bez pochýb aj ich koncert na trenčianskom letisku.

Kronos Quartet založil v roku 1973 v Seatteli David Harrington. V roku 1978 sa presťahovali do San Francisca. Ich význam rýchlo rástol v osemdesiatych rokoch najmä vďaka skvelým prevedeniam diel svetoznámych minimalistov. Dodnes bolo pre nich zložených takmer tisíc originálnych skladieb, z ktorých sa predalo vyše pol druha milióna nosičov. Okrem vážnej hudby spracovali aj diela od Boba Dylana, Sigur Rós či Jimiho Hendrixa, vystupovali s Allenom Ginsbergom, Tomom Waitsom, The National, Paulom McCartneym a nahrávali s Amonom Tobinom, Faith No More, Dave Matthews Band i Nine Inch Nails.

Aj širšiemu publiku je známe ich prevedenie piesne Clinta Mansella „Lux Aeterna“, ktorá je zároveň nosným motívom filmu Rekviem za sen. Podobne úspešná je aj skladba The Beatitudes Vladimira Martynova z oscarového filmu Veľká nádhera. Okrem Grammy získali aj Polar Music Prize či Avery Fisher Prize. Kronos Quartet nie sú len virtuózni hráči na sláčikové nástroje pre zasvätených fajnšmekrov. Originálnym prístupom k hudbe, ale i samotným koncertom, si získali množstvo obdivovateľov aj mimo bubliny absolventov konzervatórií. Odvážne vystavané koncertné programy sa ale spočiatku nestretli vždy s pochopením kritikov. Príkladom je ich verzia Hendrixovej „Purple Haze“, ktorú zahrali ako prídavok k Stravinského „Sväteniu jari“.

Neúnavní objavitelia pokračujú v bádaní aj na najnovších albumoch. Napríklad na hudobnej ceste okolo sveta – „etnomuzikologicko-autobiografickej“ kompilácii A Thousand Thoughts z roku 2014 či na minuloročných albumoch Ladilikan (skvelá spolupráca s Trio Da Kali) a Folk Songs (staré anglické a francúzske ľudové piesne). Nahrávky podčiarkujú základnú ideu tiahnucu sa naprieč 45-ročnou históriou súboru – prinášať hudobnú rozmanitosť bez intelektuálnych kompromisov. Pohľad na kvarteto očami jeho členov, jeho históriu i súčasnosť ponúkol aj najnovší „live-dokument“ A Thousand Thoughts (rež. Sam Green a Joe Bini).

Peniaze na tento nevšedný projekt získali cez Kickstarter. Green v popise projektu napísal: „Pre tých z vás, ktorí nevedia, Kronos Quartet je ako Michael Jordan, Bob Dylan alebo dokonca aj sestry Williamsové vo svete vážnej hudby.“ Minulý týždeň sa stal dokument jednou z najospevovanejších udalostí filmového festivalu Sundance. Špecifikom dokumentu je, že súčasťou projekcie bol aj Greenov výklad a koncert Kronos Quartet. Ich najnovší projekt Kronos’ Fifty for the Future dal dokopy desiatich mladých skladateľov (päť mužov a päť žien), ktorých diela premiéruje Kronos v rámci koncertov po celom svete. Kronos Performing Arts Association (KPAA) pritom všetky diela, noty, nahrávky, videá a interview sprístupňuje online zadarmo.

Je multižánrový letný festival vhodným prostredím pre najznámejšie sláčikové kvarteto? Odpoveď dal sám zakladateľ telesa David Harrington v minuloročnom rozhovore pre denník Pravda, ktorému povedal: „Nepozerám sa na hudbu tak, že má zmysel len v rôznych koncertných sálach, kluboch či operách. Hudba je tak obšírna a slobodná, že je jedno, kde ju nájdeme a kde si ju vypočujeme.“ Vážne krásnu hudbu v podaní Davida Harringtona, Johna Sherbu, Hanka Dutta a Sunny Yangsi si môžete už začiatkom júla vypočuť aj na letisku Trenčín.

Potvrdení účinkujúci: The Chemical Brothers, Jamie Cullum, St. Vincent, Ziggy Marley, Glass Animals, Kronos Quartet, SOJA, Danny Brown, Rodriguez, Aurora, Little Dragon, Blossoms, Fink, Calexico, El Gusto, Knower, La Femme, Charlie Winston, Scouting for Girls, Riot Days by Pussy Riot Theatre, Confidence Man, This Is The Kit, Bazzookas, Reykjavíkurdætur, Zeal & Ardor, Daniel Brandt & Eternal Something, Donny Benét, Ifriqiyya Electrique, Mitch & Mitch, Rebel Babel…

Lístky na 22. ročník Pohody si môžete kúpiť tu: www.pohodafestival.sk/sk/listky

BRUNO MARS ovladol ceny Grammy!

$
0
0

Spevák BRUNO MARS je víťazom tohtoročných cien Grammy! Uspel v šiestich kategóriach, keď okrem iného ovládol aj tri hlavné ceny. Jeho album 24K Magic je albumom roka, rovnomenná skladba sa stala nahrávkou roka a singel  That’s What I Like je najlepšou piesňou minulého roku.

Bruno Mars vstupoval do večera so šiestimi nomináciami a všetky ich dokázal premeniť  na víťazstvo. O jedno prvenstvo tak predbehol  aj všeobecne favorizovaného Kendricka Lamara. Okrem troch hlavných cien si z newyorskej Madison Square Garden odniesol sošky gramofónika za najlepší R&B výkon (That’s What I Like), najlepší R&B album (24K Magic) a najlepšiu R&B skladbu (That’s What I Like).

Rodák z havajských ostrovov tento rok rozmnožil zbierku cien, ktoré už vlastní.  Nedávno obdržal aj tri ceny NAACP. Doposiaľ bol majiteľom piatich Grammy, dve získal ako sólový interprét, dve s Markom Ronsonom za skladbu Uptown Funk a jednu ako člen produkčného tímu The Smeezingtons.

Pripomínam, že Bruno Mars nedávno vydal novú verziu skladby Finesse s hosťujúcou Cardi B.

https://youtu.be/PMivT7MJ41

Album 24K Magic v digitálnych službách: https://WMCZ.lnk.to/24kMagicAlbum

Zdroj: TS

Něžní Tender rozezní Mono Fono svým emotivním synth popem!

$
0
0

Britské duo Tender se po loňském úspěchu ve vyprodaném Chapeau Rouge vrací do Prahy. Emotivní synthpop rozezní klub Mono Fono 4. května 2018. Vstupenky za 320 Kč budou v prodeji od pátku 26. ledna v 10:00 na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

Dvojice přátel Dan Cobb a James Cullen založili Tender v roce 2015. Po třech kladně přijatých EP vydali v září loňského roku své debutové album Modern Addiction, jehož tématem byly vztahy a jejich odvrácená strana. James Cullen na něm vycházel z vlastních zážitků po rozpadu dlouhodobého vztahu. Popsal zde postupné ochladnutí citů mezi dvěma lidmi a vzájemné odcizování se. Jedním z nejsilnějších singlů desky je píseň Nadir, která popisuje, jak taková situace působí na psychiku člověka. „Písně jsou ryze popové. Chtěli jsme upozornit na věci, které jsou všudypřítomné, ale často nejsou vidět. Chtěli jsme, aby to lidi spojovalo a vyvolalo to v nich emoce. A chtěli jsme, aby lidé tančili,“ říká o desce Dan Cobb. Emotivní texty a něžné synthpopové melodie učarovaly v loňském roce posluchačům na téměř vyprodaném evropském turné. V letošním roce se kapela podílela singlu Aldig Mer (v překladu Nikdy víc) švédského interpreta Kasbo a chystá se na další evropské turné, v rámci kterého zavítá i do Prahy.

Synthpop duo Tender is coming to Mono Fono 4. 5. 18 Mono Fono, Praha

British duo Tender is coming back to Prague after last year’s successful sold out show. Their emotional synthpop will be played on May 4th in Mono Fono. Tickets for 320 czk will be available on January 26th (10 am) via fource.cz, GoOut.cz and Ticketpro.

Two lifelong friends Dan Cobb and James Cullen started Tender in 2015. After three EPs, they have released a debut album Modern Addiction, inspired by a collapse of a long-term romantic relationship. James Cullen wrote songs about his own personal experience. While Modern Addiction often deals with the bleak realities of a love that’s fading, repeated listens offer a sense of optimism. „We want it to make people connect with each other. We want to evoke emotion. We want people to dance,“ says Cobb. Last year, emotional lyrics and tender synthpop melodies enchanted audiences across Europe on Tender’s mostly sold out tour. This year, Swedish musician Kasbo released a single called Aldrig Mer (eng. Never more) featuring Tender. The band is planning another Europe tour including Prague stop.

Připravujeme:

Steve Aoki (US) with Matamar, Richard Reynolds, John Noah (CZ) 31. 1. 18 SaSaZu, Praha
alt-J (UK) with Marika Hackman (UK) 4. 2. 18 Forum Karlín, Praha VYPRODÁNO
Iron & Wine (US) with Half Waif (US) 8. 2. 18 Divadlo Hybernia, Praha
The Underachievers (US) with Woodie Smalls (BE) 11. 2. 18 Mono Fono, Praha
Hollywood Undead (US) with Astroid Boys (UK) 16. 2. 18 Forum Karlín, Praha VYPRODÁNO
Milky Chance (DE) with Conner Youngblood (US) 17. 2. 18 Roxy, Praha VYPRODÁNO
The Hunna (UK) + Coasts (UK) 17. 2. 18 Rock Café, Praha
Son Lux (US) with Hanna Benn (US) 28. 2. 18  Roxy, Praha VYPRODÁNO
Jessie Ware (UK) 3. 3. 18 Divadlo Archa, Praha
Alvvays (CA) 4. 3. 18 Café V lese, Praha
Too Many Zooz (US) 7. 3. 18 Roxy, Praha
Carpenter Brut (FR) with Youth Code (US) 9. 3. 18 Palác Akropolis, Praha
IAMX (UK) 17. 3. 18 MeetFactory, Praha
Evanescence (US) 17. 3. 18 Kongresové centrum, Praha
Majid Jordan (CA) 22. 3. 18 Roxy, Praha
Hippie Sabotage (US) 28. 3. 18 Mono Fono, Praha NOVĚ OZNÁMENO
Jacob Sartorius (US) 7. 4. 18 Palác Akropolis, Praha
Walk Off The Earth (CA) 10. 4. 18 Velký sál Lucerna, Praha
Gengahr (UK) 11. 4. 18 Café V lese, Praha
Kensington (NL) 12. 4. 18 Roxy, Praha
Kensington (NL) 13. 4. 18 Fléda, Brno
Noel Gallagher’s High Flying Birds (UK) with Blossoms (UK) 14. 4. 18 Velký sál Lucerna, Praha VYPRODÁNO
Awolnation (US) 15. 4. 18 Roxy, Praha
Imagine Dragons (US) with K.Flay (US) 16. 4. 18 O2 arena, Praha
Black Foxxes (UK) 16. 4. 18 Cross Club, Praha
NF (US) 20. 4. 18 MeetFactory, Praha
Lucy Rose (UK) 22. 4. 18 Mono Fono, Praha
Tender (UK) 4. 5. 18 Mono Fono, Praha NOVĚ OZNÁMENO
SOHN (UK) 12. 5. 18 Palác Akropolis, Praha
Bonobo (UK) 22. 5. 18 Forum Karlín, Praha NOVĚ OZNÁMENO
Michael Malarkey (US) 4. 6. 18 Fléda, Brno
Fleet Foxes (US) 2. 7. 18 Velký sál Lucerna, Praha
Zdroj: TS

Colours of Ostrava 2018: Britská speváčka Jessie J vystúpi prvýkrát v Českej republike!

$
0
0

Medzinárodný festival Colours of Ostrava oznamuje ďalšiu koncertnú premiéru: britskú speváčku Jessie J, ktorá patrí k najväčším globálnym hviezdam súčasnosti. Jessie J, od kedy zvíťazila v ankete BBC Sound 2011, predala milióny albumov, jej hity ako napríklad Price Tag, Nobody’s Perfect, Domino alebo Bang Bang okupovali prvé miesta hitparád, spievala pre kráľovnú, získala Brit Awards, päťkrát cenu MOBO, ale aj nomináciu na Grammy.

Jessie J vládne impozantným hlasom a jej vystúpenia sú povestné fantastickou koncertnou show. Dokáže strhnúť aj tie najväčšie davy, ako napríklad v Glastonbury,” zdôrazňuje riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Jessie J je doma v pope, soule, R&B, elektropope aj hip hope, ale pri záverečnom olympijskom ceremoniáli si v Londýne s kapelou Queen kľudne zaspievala We Will Rock You. Ako najlepšie na to, radila dvakrát v role porotkyne v britskej speváckej súťaži The Voice UK. Pomáhala písať skladby pre Aliciu Keys, Miley Cyrus alebo Chrisa Browna a keď si do skladby Bang Bang pozvala Arianu Grande s Nicki Minaj, stal sa z nej celosvetový hit. K rodenej Londýnčanke, vlasným menom Jessica Ellen Cornish, patrí aj výrazná podpora najrôznejších charít. Pre akciu Comic Relief sa dokonca nechala ostrihať dohola, aj keď miluje rôzne bláznivé účesy a parochne.

Na Colours of Ostrava prinesie Jessie J nový, dlho očakávaný album R.O.S.E.

Festival Colours of Ostrava sa uskutoční od 18. do 21. júla 2018 v unikátnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic. Medzi už skôr potvrdenými menami sú London Grammar, Joss Stone, George Ezra, Paul Kalkbrenner, Cigarettes After Sex, Kaleo, Future Islands, Beth Ditto, Mura Masa, Ziggy Marley, Aurora, Calexico, Jon Hopkins Live, Oumou Sangaré, Jóhann Jóhannsson a Slaves. Festival sa na jeseň 2017 dostal do desiatky najlepších najväčších festivalov v prestížnej ankete European Festival Awards. Štvordenné vstupenky sú k dispozícii v e-shopu na webových stránkach festivalu www.colours.cz a v sieti Ticketpro.

Zdroj: TS


Websterovci vychádzajú na DVD!

$
0
0

Počas Vianočných sviatkov uviedla RTVS v premiére nový animovaný seriál Websterovci. Na pôvabnú pavúčiu rodinku je veľmi jednoduché namotať sa. Preto tvorcovia seriálu prichádzajú s DVD, vďaka ktorému si môžete všetkých šesť častí pozrieť kedykoľvek si len zmyslíte.

Websterovci žijú v strojovni výťahovej šachty, odkiaľ sa na vláknach spúšťajú za dobrodružstvami všedného sveta. Šesťročná Lili ide prvý raz do školy a pri tejto príležitosti spozná svoju super kamošku Emu Longfusovú. Jej starší brat Hugo ju zachraňuje pri všetkých huncútstvach, ktoré nedopatrením vyvedie. Napríklad, keď sa spustí úplne do suterénu, kde pracuje v distribučnom centre na vývoz muších konzerv ich otec Walter Webster. Alebo keď si ukryje v izbe nové domáce zvieratko blšku, ktorá narobí obrovské starosti mamičke Alme. O humorné chvíle sa postarajú aj starí rodičia, veterán z čias Veľkého upratovania Rafael Webster a neustále popletená babka Matilda.

Keď prehovorí roztomilá Lili, ani si neuvedomíte, že počujete hlas Zuzany Porubjakovej. Kamil Kollárik zas nahovoril Huga, Henrieta Mičkovicová mamu Almu, Boris Farkaš dedka Rafaela a hlas Oľgy Belešovej spoznáte v postave Emy Longfusovej. Výnimočný je najmä Richard Stanke, ktorý originálne nahovoril postavu babky a zároveň aj postavu otca Waltera Webstera.

Autorkou námetu je režisérka a producentka Katarína Kerekesová, ktorá detské publikum potešila v minulosti seriálom Mimi a Líza. „Websterovci majú odlišnú poetiku, čo vidieť už na prvý pohľad. Tentoraz sa presunieme do ríše maličkých zvierat, ktorá je úzko prepojená s naším ľudským svetom. Aj keď sa pavúky zdajú byť pre mnohých nevábne, v rozprávke sú zapletené do príbehov, aké neraz márne hľadáme v tom našom svete. A čo je najdôležitejšie, pavúčia rodinka má svoju vlastnú sieť. Tá prepája všetkých jej členov. Ich pavučina je symbolom rodinnej súdržnosti.“

Websterovci sú na Slovensku prvý väčší projekt, ktorý je tvorený CGI technológiou. Takáto animácia sa u nás zatiaľ používala len v reklame. Výtvarné návrhy vytvoril pre seriál Boris Šima, ktorý sa podieľal aj na výrobe už spomínaného seriálu Mimi a Líza. O ich transformáciu do 3D vizuálu sa postaral tím v zložení Matej Hradský, Jaromír Salaj a Dominik Tarageľ. Od začiatku vedie a dohliada na 3D produkciu Tomáš Mikuľak. Celý proces výroby pomohli naštartovať Jozef Just a Peter Košťál. „Aj napriek tomu, že hlavní hrdinovia sú pavúčiky, snažili sme sa vytvoriť bytosti inšpirované ľudským životom,“ prezrádza režisér animácie Andrej Gregorčok. „Museli sme si osvojiť pohyby ľudského tela, zvierat či vlastnosti neživých objektov, ktoré sme animovali, aby boli uveriteľné.“ O finálnu skladbu obrazu – compositing, sa postaral Juraj Kráľ. „Okrem výtvarného cítenia musíme mať obsiahle technické vedomosti,“ vysvetľuje. „Našou úlohou je totiž upraviť, štylizovať a nasvietiť prostredia tak, aby vyzerali reálne a zároveň vizuálne príťažlivo.“

Veľmi ľahko sa dá namotať aj na zvučku seriálu, na ktorej spolupracoval Branči Kováč spoločne s Maťom Šrámekom, Andrejom Hruškom a Erikou Reindlovou. Úvodnú pieseň si môžete stiahnuť aj ako zvonenie na stránke RTVS. (http://www.rtvs.sk/televizia/clanky/150283/websterovci-aj-vo-vasom-mobile)

DVD animovaného seriálu Websterovci si budete môcť zakúpiť už začiatkom februára. Okrem toho vyšla vo Vydavateľstve SLOVART rovnomenná rozprávková kniha, ktorú podľa seriálu napísala Vanda Rozenbergová. Websterovci sú koprodukčný projekt produkčného štúdia Fool Moon, RTVS a poľského Studia Miniatur Filmowych. Jeho vytvorenie podporil Audiovizuálny fond, Poľský filmový inštitút a dotačný program Kreatívna Európa – Media TV programming.

http://webstersfamily.tv/
http://www.foolmoonfilm.com/

Zdroj: TS

Michael Hopes, prezývaný slovenský John Legend, predstavuje novú skladbu „Whenever“!

$
0
0

Na našu scénu prichádza slovenský John Legend! Skladateľ, spevák a klavirista Michael Hopes predstavuje novú skladbu „Whenever“. Michaelov v poradí druhý singel je výnimočný z niekoľkých pohľadov. V skladbe sa po prvýkrát oficiálne predstavia jeho dvorní hudobníci – pianista Tomáš a beatboxer, výherca súťaže „Beat of the Year“ Esso. Vypočujte si Michaelovu novú skladbu „Whenever“ a objavte jedinečnú kombináciu klavíru, jemnej elektroniky a beatboxu.

Singel „Whenever“ sa nahrával v bratislavskom štúdiu LVGNC pod dohľadom Mareka Rakovického. Michael Hopes je autorom hudby, textu aj producentom skladby.

„Pieseň „Whenever“ nesie jedno z hlavných posolstiev celej mojej hudobnej tvorby. Každý z nás okolo seba vnímame množstvo vecí, ktoré sú nesprávne, čítame správy, ktoré sú zavádzajúce alebo len prechádzame okolo niekoho cudzieho, kto potrebuje pomoc. Väčšina z nás tieto situácie zanecháva bez reakcie s pocitom, že sa nás to netýka alebo v danej veci aj tak nič nezmôžeme. Skladba „Whenever“ je tu, aby nás všetkých motivovala konať a nenechávať veci tak len preto, že sa nás priamo netýkajú alebo ich nedokážeme zmeniť. Všetko sa totiž dá zmeniť, je to len otázka nášho odhodlania a skutkov…“ vysvetľuje Michael Hopes.

K novej skladbe stihol Michael nakrútiť aj atmosférický videoklip. Filmové dielo vzniklo v spolupráci s nadaným režisérom Michalom Pusztayom, kameramanom Nickom Kollárom a tímom z produkčného štúdia TOXPRO. Tak ako Michaelova prvotina „Between 2 Worlds“, aj tentokrát je video veľmi silné a na rozdiel od väčšiny iných klipov sa namiesto na frontmana projektu oveľa viac sústredí na príbeh a posolstvo samotnej skladby.

„Od začiatku som vnímal, že k piesni „Whenever“ potrebujeme silný videoklip. Prešli sme si viacero scenárov, ale nič nás neoslovilo natoľko, aby sme sa pustili do nakrúcania. Po 3 týždňoch odmlky sa z ničoho nič ozval režisér Michal Pusztay s nápadom, ktorý si ma okamžite získal. Nakrúcalo sa v štyroch lokalitách a celý tím bol úžasný. Keď som potom videl prvý režisérsky strih, vedel som, že to stálo za to,“ neskrýva radosť Michael Hopes.

Zaujímavosťou je, že sám Michael na svojom blogu spolu s vydaním nového klipu zverejnil aj návod na jeho použitie.

„Ak si chcete môj nový singel a video skutočne vychutnať, zrelaxujte a urobte si na tri a pol minúty prestávku. Pustite si hudbu nahlas cez slúchadlá alebo z reproduktora a video si pustite vo vysokej kvalite – nakrúcalo sa na RED-ku, rovnakú kameru ako HOBIT alebo Pán Prsteňov, takže sa oplatí vychutnať si detaily. No a ak sa vám video páčilo, pozrite si ho ešte raz a zdieľajte ho ďalej s priateľmi alebo známymi…“ s úsmevom komentuje klip Michael Hopes.

Michael Hopes sa naučil hrať na klavíri ešte ako dieťa, rodičia ho viedli aj k hre na gitare a na strednej a vysokej škole spieval príležitostne vo viacerých študentských kapelách. Po skončení štúdia Michael na vyše 10 rokov hudobnú dráhu opustil a kariéru začal ako mladý manažér, kde spolu s partnermi vybudoval úspešnú medzinárodnú skupinu poradenských firiem. Následne svoje aktivity rozšíril do oblasti stavebnícva a nehnuteľností a k svojim projektom pridal aj podporu start-upov a nových technológií v oblasti poľnohospodárstva a zdravej stravy. Po rokoch intenzívnej práce a cestovania sa Michael rozhodol pre krátku prestávku. Počas nej si chcel splniť jeden z dávnych snov z mladosti – nahrať vlastnú pesničku. Z plánu prekvapiť rodinu a priateľov vlastnou skladbou, ktorú sám zložil, otextoval, nahral aj naspieval sa postupom času začal rozvíjať komplexný hudobný projekt s medzinárodnými ambíciami. Dnes má Michael pre svojich fanúšikov pripravené nové vlastné aj prevzaté pesničky, videoklipy a spolu s talentovanými hudobníkmi prináša jedinečný hudobný projekt v štýle „slovenského Johna Legenda“. Tento rok chystá prvé medzinárodné spolupráce s estónskym jazzovým zoskupením alebo vlastnú sériu letných mestských vystúpení. Michael sa okrem klasického koncertovania sústredí najmä na firemné akcie a eventy, kde využíva jedinečnú kombináciu manažéra a hudobníka, pričom okrem slovenčiny vie svojich hostí sprevádzať aj plynule po anglicky alebo po nemecky. Viac informácií nájdete na www.michaelhopes.com

Zdroj: TS

#VALENTINSND A kedy pôjdete do divadla vy?

$
0
0

Pamätáte si ešte, kedy ste naposledy strávili so svojou polovičkou príjemný večer? Alebo premýšľate nad tým, kam pozvať osobu, ktorá sa Vám páči na prvé rande?

Slovenské národné divadlo vychádza v ústrety všetkým, ktorí si želajú venovať svojim najbližším neopakovateľný zážitok vo svetlách divadelných rámp!
Zoberte svojich blízkych do divadla, využite akciu 1+1, kedy pri kúpe jednej vstupenky, dostanete druhú grátis a doprajte im výnimočný večer nielen na Deň zaľúbených, ale počas celého februára.
Iste, mohli by sme napísať desiatky dôvodov prečo si vybrať návštevu divadelného predstavenia, ale v tomto prípade je azda najzásadnejší dôvod osoba, ktorú máte radi a čas strávený s ňou.  Divadlo tomu, môže dodať len šarm a urobiť už aj tak výnimočný večer, ešte výnimočnejším. Nemyslíte?
Zdroj: SND

RISE AGAINST PŘEDSTAVÍ 5.6.2018 V PRAZE NOVÉ ALBUM!

$
0
0

Americká skupina Rise Against se v závěru loňského roku rozjela na rozsáhlé světové turné na podporu nového alba Wolves. Po Spojených státech, kde koncertní šňůru zahájila, se letos kapela přesune do Evropy a 5.6.2018 vystoupí ve Foru Karlín.

Vstupenky budou v prodeji v síti Tickepro a GoOut za 990 korun.

Rise Against

Skupina Rise Against, založená v roce 1999, zahájila svoji kariéru u nezávislého vydavatelství Fat Wreck Chords, pod jehož hlavičkou stihla vydat dvě alba – debut The Unraveling (2001) a Revolutions per Minute (2003). Úspěch, který na „undergroundové úrovni“ obě desky zaznamenaly, skupině v roce 2003 vynesl nahrávácí kontrakt s prestižním major labelem Geffen a s vydáním alba Siren Song Of The Counter Culture nabrala kariéra Rise Against strmý vzestup. Se čtvrtou deskou The Sufferer & The Witness se skupina poprvé umístila v TOP 10 prodejní hitparády Billboard 200 a s pátou Appeal To Reason se probojovala ještě výš, až na třetí pozici. Následovalo album Endgame (2011), které kapelu katapultovalo na 1.místo v TOP rockových albech v Billboardu. Všechny čtyři nahrávky vydané pod křídly Geffenu dosáhly navíc na platinový prodejní statut v Kanadě a na zlatý certifikát ve Spojených státech.

V roce 2014 se příznivci Rise Against dočkali sedmého alba The Black Market, kterým kapela své prvenství v přehledu nejlepších rockových alb v Billboardu obhájila a na nějž vloni v červnu navázala novinkou Wolves. Ta stanula v hitparádě Billboard TOP 200 na 9.místě a stala se tak pátou deskou Rise Against, která si to okamžitě po vydání zamířila rovnou mezi desítku nejlepších alb.

Svoji úspěšnou hudební kariéru Rise Against zúročují v boji za lidská práva a ochranu zvířat. Vedle organizace na ochranu zvířat (PETA) podporují aktivně např. Amnesty International, ale také prezidentské kampaně. V roce 2004 se podíleli např. na vzniku kompilace Rock Against Bush Vol.1, jež vynesla přes milion dolarů, které byly použity pro kampaň Bushova konkurenta Johna Kerryho. V roce 2008 pak skupina podpořila ve volbách Baracka Obamu.

Více na ticketpro.cz, goout.cz a riseagainst.com

Zdroj: TS

Úspešná divadelná inscenácia NA KOHO TO SLOVO PADNE sa hrá už neuveriteľných 20 rokov, jubileum oslávi tam, kde sa jej cesta začala – na VŠMU!

$
0
0

Úspešná inscenácia NA KOHO TO SLOVO PADNE sa hrá už neuveriteľných 20 rokov. Divadelníci si jubileum pripomenú na mieste, kde mala v roku 1998 svoju premiéru 30. januára 2018 o 19.00 hod. v Burkovni na Vysokej škole múzických umení (VŠMU), bude to v poradí 367. repríza. Tretí ročník štúdia herectva ňou vtedy absolvovali: Róbert Jakab, Juraj Kemka, Vladimír Kobielsky, Lukáš Latinák, Marián Miezga. Text maďarského dramatika Gábora Görgeya režíroval Peter Mankovecký. Inscenácia sa stala súčasťou repertoáru Divadla Astorka Korzo ´90.

Manky (pedagóg na hereckej tvorbe Peter Mankovecký) si s nami v prvom ročníku potykal. A potom to aj neraz oľutoval. Bavilo nás to skúšanie, smiešne to bolo, dobre si na to pamätám. Každý sa akoby obsadil do svoje postavy sám. Manky nám povedal, že si môžeme vybrať, kto chce čo hrať. Ja som chcel hrať najprv Urodzeného. Manky na mňa pozeral, že prečo? Však nebudem hrať sedliaka (postava Martina), však ten mi ide. A Manky sa ma pýta, a to kto vie okrem teba, že ti ide? A tak hrám sedliaka,“ spomína si na vznik dnes už legendárnej inscenácie Lukáš Latinák.

Hra je groteskným príbehom piatich indivíduí uzavretých v jednej miestnosti, v spoločnosti jedného revolvera. Ten má v rukách vždy niekto iný. Kto má revolver, ten má moc. Päť mužov – päť charakterov. Text priniesol z martinského divadla Juraj Kemka, hra sa tam hrávala pod názvom Ide Pešek okolo. Inscenáciu naštudoval a hudbu do nej vybral vtedy doktorand na VŠMU Peter Mankovecký, v máji to bude päť rokov, čo navždy odišiel. Hru preložil Peter Kováč, dramaturgoval Peter Pavlac, autorkou kostýmov a scény je Tatiana Šulíková. Silný herecký ročník pedagogicky viedli Emília Vášáryová a Martin Huba. Premiéra bola presne 31. januára 1998. Herci touto inscenáciou vtedy založili tradíciu hrávania školských predstavení pod názvom Štúdio Kaplnka.

Po absolvovaní školy sa už vtedy u divákov žiadaná inscenácia hrala v Čiernom Havranovi v centre Bratislavy, potom ju uvádzali v rámci produkcie Vojenského umeleckého súboru, kde všetci herci vďaka vtedajšiemu dekanovi Jurajovi Slezáčkovi spolu nastúpili. Neskôr sa stala inscenácia súčasťou repertoáru Divadla Astorka Korzo ´90, kde sa s veľkým úspechom hráva dodnes. Okrem divákov v Bratislave ju mohli vidieť diváci takmer po celom Slovensku aj v Česku. Hosťovali s ňou aj v zahraničí, v Austrálii, Kanade, USA, Maďarsku, Bielorusku a vo Francúzsku.

Dve predstavenia videl aj autor Gábor Görgey. „Videl to v Budapešti na Dňoch maďarskej drámy, kde sme hrali predstavenie po slovensky, vo Vígszínház. V 400-miestnom hľadisku sedeli prevažne Slováci a Česi. Autor bol veľmi nadšený a potešený. Povedal nám vtedy, že ako autor je veľmi spokojný, že jeho hra je preložená do toľkých jazykov a hrá sa v toľkých divadlách, ale ako občana ho znepokojuje, že tá téma je stále aktuálna,” povedal Lukáš Latinák s tým, že šlo o príjemné stretnutie. Uznávaný maďarský autor prijal pozvanie navštíviť aj 300. reprízu v Bratislave

Už na škole získala výnimočná inscenácia Na koho to slovo padne ocenenia aj na festivaloch, napr. ZLOMVAZ Praha v roku 1998 či Cenu Objav sezóny 1997/98 – Dosky´98.

Zdroj: bARSdobrýchýr
Foto: Jozef Uhliarik

Viewing all 18869 articles
Browse latest View live